Borac - Posušje uživo prenos livestream TV Arena sport

Borac slavio efektnim autogolom! Posušje SAMO SEBE pobijedilo u Banjaluci, iako je zaslužilo barem bod! (FOTO, VIDEO)

Borac je nastavio seriju pobjeda na Gradskom stadionu! Banjalučani su savladali Posušje nesretnim autogolom Ivana Marića u 87. minutu u sedmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac - Posušje uživo prenos livestream TV Arena sport Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Banjalučki Borac zabilježio je četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH i stigao do treće pozicije na tabeli sa bodom zaostatka za vodećim dvojcem Sarajevom i Širokim Brijegom.

BORAC - POSUŠJE 1:0 (0:0)

Crveno-plavi su do vrijednih bodova stigli u 87. minutu autogolom Ivana Marića, koji je u namjeri da otkloni opasnost nespretno reagovao i prevario svog golmana Franka Kolića - 1:0.

Do tada, više od igre i zrelije šanse za pogotke imali su gostujući fudbaleri, koji su poslije pobjede nad Zrinjskim u Mostaru, pokazali da to nije bilo slučajno! Po svemu prikazanom, zaslužili su barem bod na Gradskom stadionu, posebno i što su igrali sa igračem manje u posljednjih 15-ak minuta (Frane Maglica isključen zbog dva žuta kartona), ali ovoga puta sreća nije bila na njihovoj strani.

Osim toga, bili su lišeni i pomoći trenera Branka Karačića, koji je zaradio direktan crveni karton zbog prigovora sudiji iz Sanskog Mosta Harisu Halkiću, a i došli su u Banjaluku oslabljeni zbog kartonirane trojice standardnih prvotimaca Gabrijela Bobana, Branka Vrgoča i Dominika Begića.

Do samog finiša prvog dijela Borac nije mnogo pokazao u ofanzivi, doduše nije ni Posušje iako je mnogo bolje stajalo na terenu, osim nekoliko minuta prije odlaska na odmor kada je Zoran Kvržić pogodio stativu iz mrtvog ugla.

Drugo poluvrijeme obilježile su brojne šanse Posušaka i samo zahvaljujući odličnim odbranama crnogorskog golmana Milana Mijatovića, Banjalučani nisu primili pogodak.

Ipak, ono što je najbitnije za navijače Borca, sreća je na kraju pogledala izabranike Vinka Marinovića, koji su nastavili seriju pobjeda iako igra nije bila na nivou prethodnih mečeva na Gradskom stadionu.

BORAC: Mijatović, Ćelić, Fićović, Makarić, Cortes, Grahovac, Herera, Kvržić, Blagaić, Šušić, Mihajlović.

POSUŠJE: Kolić, Bekavac, Rozić, Kamenar, Mandić, Krišto, Erick, Marić, Bešlić, Maglica, Babić.

/Mekić 33, Haračić 90+1 - Skorup 60, Hasukić 74, Nižić 90+7/

Detalje utakmice potražite klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

Standings provided by Sofascore

NAJAVA

Hoće li Borac ostvariti "poker" vezanih pobjeda ili će Posušje poslije Zrinjskog u prethodnom kolu, skinuti još jedan veliki skalp, saznaćemo nakon meča sedmog kola šampionata BiH u Banjaluci.

Nesporno je da oba tima očekuju međusobni dvoboj u dobrom raspoloženju.

Crveno-plavi su nanizali trijumfe nad Igmanom, dobojskom Slogom i Zvijezdom 09, dok su izabranici Branka Karačića na posljednja četiri dvoboja zabilježili tri pobjede, nesumnjivo najveću nad "plemićima" u Mostaru u prošlom kolu.

Ipak, trener Banjalučana Vinko Marinović, uz sav respekt prema protivniku, očekuje nova tri boda na kontu njegovog tima.

"Neće biti lako, ali naši ciljevi su jasni. Moramo, svi do jednog, da budemo maksimalno skoncentrisani od prvog do posljednjeg minuta", istakao je Marinović, dok je iskusni napadač Stojan Vranješ poručio da bi "sve osim pobjede Borca bio neuspjeh".

Optimista je i njegov kolega sa klupe hercegovačke ekipe Branko Karačić.

"Nakon fenomenalne partije u Mostaru, gdje smo obradovali grad i sve one kojima je ovaj klub u srcu, pred nama je novi težak ispit u Banjaluci. Putujemo dosta oslabljeni i kartonirani (Gabrijel Boban, Branko Vrgoč i Dominik Begić, prim.aut), ali nećemo se predati. Idemo igrati kao u Mostaru, puni smo pozitivnije energije i ne želimo na ovome stati", rekao je Karačić uoči utakmice na Gradskom stadionu.

Utakmica počinje u 18.45 uz direktan prenos na TV Arena sport, a sudiće je Haris Halkić iz Sanskog Mosta sa pomoćnicima Hasanom Nanićem iz Bužima i Goranom Ilinčićem iz Prijedora.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

87. minut: Borac je ipak poveo protiv Posušja i to veoma efektnim autogolom Ivana Marića!

21:25

Izmjena u Posušju

81. minut: Marko Kraljević je ušao za Posušje.

21:22

LUKIĆ!

78. minut: Jovo Lukić je poslije centaršuta Čavića na prvu stativu šutirao, ali pored gola.

21:19

VRANJEŠ!

76. minut: Glavom je pokušao Stojan Vranješ, ali neprecizno.

21:19

Izmjene u Borcu

74. minut: Umjesto Grahovca je ušao Barski, a Čavić umjesto Mihajlovića.

21:17

Drugi žuti, odnosno crveni karton za igrača Posušja!

74. minut: Posušje će u finišu igrati sa 10 igrača nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio Frane Maglica zbog prekršaja.

21:15

Nova 100% šansa za Posušje!

72. minut: Brković je dobio povratnu loptu od Maglice na 15-ak metara, ali je neometan šutirao za malo iznad prečke!

21:13

MIJATOVIĆ!

70. minut: Golman Borca Mijatović sjajno je spriječio vođstvo gostiju nakon udarca Babića.

21:08

Mihajlović!

65. minut: Mihajlović je poslije odbijene lopte šutirao iz voleja, ali paradom je odbranio Kolić.

21:04

Dvostruka izmjena u Borcu

60. minut: U igri su Stojan Vranješ i Jovo Lukić, kojem je ovo 100. meč u dresu Borca u svim takmičenjima! Izišli su Fićović i Makarić.

21:02

ODLIČNA ŠANSA ZA POSUŠJE!

59. minut: Mandić sa tri metra nije uspio loptu poslati u banjalučku mrežu.

20:59

Makarić!

56. minut: Pokušao je Makarić dalekometnom paljbom - neprecizno. Možda je bio malo i sebičan jer je s desne strane utrčavao Kvržić i mogla je to da bude mat pozicija.

20:56

CRVENI KARTON!

52. minut: Trener Posušja Branko Karačić je zaradio direktan crveni karton zbog protesta! Bunio se iskusni stručnjak zbog dosuđenog prekršaja za Borac, a sudija Haris Halkić mu je pokazao put u svlačionicu!

20:53

Žuti karton

50. minut: Požutio je Nikola mandić iz Posušja zbog prigovora.

20:52

MAKARIĆ!

49. minut: Jednu "mrtvu" loptu izborio je Makarić, ali dobro je bio postavljen golman gostiju.

20:50

MIJATOVIĆ!

47. minut: Rozić je odlično šutirao u sami ugao, ali golman Borca je krajnim naporom uspio da izbaci loptu u korner.

20:48

Počelo je drugo poluvrijeme, promjene u timu Borca i Posušja

46. minut: Nastavljen je susret u Banjaluci, trener Marinović je na poluvremenu napravio izmjenu - izišao je Blagaić, a ušao Vasilije Terzić. Izmjena i u Posušju - izišao je Bekavac a u igri je Luka Lučić.

20:33

- poluvrijeme -

20:31

MIHAJLOVIĆ!

45+1 minut: Poslije dobre akcije Borca, lopta se odbila do Mihajlovića, koji je visoko iznad gola šutirao iz dobre pozicije.

20:28

MAKARIĆ!

44. minut: Poslije centaršuta iz prekida, Makarić je najviše skočio i bio za malo neprecizan. Dobra prilika za Borac.

20:27

Finiš prvog poluvremena

20:25

STATIVA!

40. minut: Golman Posušja je uz pomoć stative odbranio centaršut Kvržića iz gotovo mrtvog ugla.

20:19

Bakljada "Lešinara"

20:16

Žuti karton

32. minut: Opomena za igrača Posušja Franu Maglicu zbog prekršaja nad Kvržićem.

20:14

KORTES!

30. minut: Kortes je dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, međutim, dobro je reagovao i golman Posušja Kolić.

20:11

MIJATOVIĆ!

26. minut: Rozić je odapeo projektil sa 20-ak metara iskosa sa desne strane, lopta je išla u gol, ali odlično je reagovao golman Mijatović i spriječio vođstvo gostiju iz Hercegovine.

20:10

Grahovac!

25. minut: Zaprijetio je i Borac preko kapitena Grahovca, ali lopta je otišla visoko iznad prečke.

20:09

Prvi šut u okvir gola!

24. minut: Posušje je zabilježilo i prvi udarac u okvir Borčevog gola. Pokušao je Bekavac poslije kontranapada, ali siguran je bio golman Mijatović.

20:06

Krišto!

21. minut: Dobra šansa za Posušje - poslije centaršuta s desne strane, za malo je na drugoj stativi zakasnio Krišto.

20:06

I dalje smo bez udaraca na gol oba tima

20. minut: Nismo još vidjeli nijedan šut prema golmanima.

20:00

Pogledajte fotogaleriju sa Gradskog stadiona

19:59

Opasnost pred golom Borca

14. minut: Poslije greške Ćelića, Posušje je moglo da ugrozi gol Borca da je Babićevo dodavenje prema Roziću bilo preciznije.

19:54

POVREDA KAMENARA, PRINUDNA IZMJENA POSUŠJA

8. minut: Povrijedio se Kamenar, a umjesto njega na teren će uskoro ući Arijan Brković, koji je bio strijelac protiv Borca u posljednjem meču na "Mokrom docu".

19:51

Moglo je biti opasno pred golom Borca

5. minut: Grešku Kvržića u predaji lopte Kamenar nije iskoristio da stvori prvu priliku za Posušje.

19:44

Počela je utakmica!

1. minut: Sudija iz Sanskog Mosta Haris Halkić je dao znak za početak meča u Banjaluci.

19:35

Sablasno prazan Gradski stadion 15 minuta prije početka

Iako je trener Borac Vinko Marinović u najavi meča istakao da je ovo idealna prilika da publika ispuni Gradski stadion, to se nije dogodilo. Štaviše, sablasno prazno izgledaju tribine 15 minuta prije početka utakmice.

19:01

Posljednji međusobni duel pripao Posušju

Hercegovački tim je zabilježio minimalnu pobjedu nad Borcem u posljednjoj međusobnoj utakmici odigranoj 14. maja ove godine, a jedini gol je postigao Arijan Brković u 72. minutu susreta na "Mokrom docu".