Zvijezda 09 namučila Široki Brijeg, ali ostala bez bodova na "Pecari": Široki Brijeg i Sarajevo i dalje na vrhu (FOTO)

Kompletirano je 7. kolo Premijer lige BiH, u kojem su četiri vodeće ekipe stigle do pobjeda.

Široki Brijeg pobijedio Zvijezdu 09 2:1 u Premijer ligi BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Osim Borca, koji je pred svojim navijačima upisao minimalnu pobjedu protiv Posušja (1:0), do domaćeg trijumfa večeras su stigli i fudbaleri Širokog Brijega, koji su na "Pecari" slavili protiv Zvijezde 09 rezultatom 2:1 (2:0).

Iako su gosti u Hercegovinu stigli da se nadigravaju, te pokazali da mogu da pariraju svim ekipama uprkos položaju na tabeli, dva gola "minusa" iz rane faze meča bila su nenadoknadiva za ekipu iz Etno-sela Stanišići.

Domaći su furiozno započeli meč i već sredinom prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Mrežu Semberaca tresli su Luka Mamić u 11. i Daniel Lukić u 25. minutu.

U nastavku su i gosti stigli do gola, koji im ipak nije donio nešto više osim utješnog poraza. Iako je bilo sasvim dovoljno vremena, ekipa Zvijezde 09 nakon pogotka za 2:1 preko Stefana Veličkovića u 56. minutu nije imala snage da ugrozi vođstvo Širokobriježana.

S obzirom da su četiri prvoplasirane ekipe slavile u ovom kolu, stanje na vrhu tabele je identično kao i prije reprezentativne pauze, pa Sarajevo i Široki Brijeg dijele lidersku poziciju sa po 13 bodova. Bod manje ima Borac na trećem mjestu.