Nevjerovatan meč u Konjicu: Šest golova, sukob na trbinama, vezni fudbaler na golu i pobjeda Veleža (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Igmana i Veleža odigrali su najblaže rečeno zanimljivu utakmicu.

Igman Velež Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Igmana su, u okviru 7. kola Premijer lige BiH, na stadionu u Konjicu ugostili ekipu Veleža.

U fenomenalnoj utakmici, u kojoj smo vidjeli šest golova, sukob na tribinama i veznog fudbalera na golu, na kraju su slavili gosti iz Mostara.

IGMAN – VELEŽ 2:4 (2:2)
/Ramić 9, Bešagić 31 – Vehabović 20, Suljić 30, Haskić 53, Gulijašvili 90+4/

Domaći tim u vođstvo stiže već u devetom minutu. Nakon kornera lotpa stiže do Mirsada Ramića koji iz velike blizine šalje loptu iza leđa Osmana Hadžikića.

„Rođeni“ su izjednačili u 20. minutu. Edo Vehabović je šutirao glavom, golman Igmana zaustavlja ovaj šut, ali se lopta vraća Vehaboviću koji ramenom pogađa za 1:1.

Sredinom prvog poluvremena došlo je do manjih sukoba na tribinama, a reagovala je i policija koja je koristila i palice za one „najratobornije“.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Utakmicu je nakratko bila prekinuta, a čim je nastavljena Velež stiže do preokreta. Za 1:2 u Konjicu pogodio je Asmir Suljić u 30. minutu.

Velež je prednost imao samo jedan minut, s obzirom da je Armin Bešagić u 31. minutu pogodio za 2:2.

"Rođeni" su do novog vođstva stigli u 53. minutu. Zaboravila je domaća odbrana na Nermina Haskića koji neometan šalje loptu pod prečku gola.

Da ovo nije bila obična utakmica potvrdilo se i u 82. minutu nakon što je golman Igmana, Dino Hamzić zbog igranja rukom van 16 metara zaradio crveni karton, među stative je stao veznjak Amer Drljević.

Do kraja meča "rođeni" stižu do još jednog gola, a strijelac je bio Gulijašvili u sudijskoj nadoknadi meča. Fudbaler Sarajeva na pozajmici u Veležu, izašao je sam pred Drljevića i nakon dvije asistencije upisao se i u listu strijelaca.

"Rođeni" su ovom pobjedom preuzeli vrh tabele barem do večeras, kada će se sastati Sarajevo i Zrinjski.