Široki Brijeg Borac uživo prenos livestream Premijer liga BiH 1. kolo

Gostujućom pobjedom u Širokom Brijegu, u zaostalom meču 1. kola, tim Vinka Marinovića zasjeo na čelo Premijer lige BiH, uz utakmicu manje.

Široki Brijeg Borac uživo prenos livestream Premijer liga BiH 1. kolo Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je na "Pecari" odigrao sjajan meč, slavio 2:0, te preuzeo lidersku poziciju u Premijer ligi BiH.

Protiv Širokobriježana, koji su do večeras bili neporaženi u prvenstvu, tim Vinka Marinovića furiozno je startovao, postigao dva gola u uvodnih osam minuta susreta, te tako najavio veliki trijumf na jednom od najtežih gostovanja u sezoni. Strijelci za Banjalučane bili su Jovo Lukić i Damir Hrelja.

ŠIROKI BRIJEG - BORAC 0:2 (0:2)
/Lukić 4, Hrelja 8/

Lukić je na samom otvaranju meča sjajno pogodio glavom nakon centaršuta Vasilija Terzića, da bi par minuta kasnije Hrelja iskoristio proigravanje Zorana Kvržića i učvrstio vođstvo "crveno-plavih".

Odbrana Širokog Brijega tako je potpuno zakazala na startu derbija. Prethodno su na šest mečeva Širokobriježani primili samo tri gola, a sada za nepunih 500 sekundi čak dva. Nakon prvog susreta u kojem nisu uspjeli postići gol, lidersku poziciju prepustili su Borcu.

Nakon dva postignuta gola, Marinovićev tim je očekivano "stao na loptu", umirio igru i do kraja susreta nije dozvolio rivalu da ozbiljnije zaprijeti golu Milana Mijatovića.

Jedinu kakvu-takvu šansu domaći su imali u 57. minutu, kada je upravo Mijatović loše procijenio let lopte, ali se na pravom mjestu našao večeras odlični David Čavić i sa gol-linije glavom izbacio loptu u polje.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa su Banjalučani rutinski zadržali vođstvo i sa nova tri boda stigli do prvog mjesta u Premijer ligi BiH, uz meč manje. Za Banjalučane je ovo bila šesta pobjeda u nizu, nakon uvodnog neuspjeha protiv Željezničara na "Grbavici".

Podsjetimo, ovaj susret trebalo je da bude odigran krajem jula, ali je zbog obaveza "crveno-plavih" na međunarodnoj sceni prolongiran za danas. Borac će preostali neodigrani meč 2. kola Premijer lige BiH igrati protiv Sarajeva na Gradskom stadionu u Banjaluci 18. oktobra.

• ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić (46. Šuto), Šaravanja, Činedu, Mikolčić (46. Mamić), Kpan (73. Plazonja), Lukić, Musa, Ćavar (83. Barišić), Kuprešak (46. Bagarić), T. Tomić. Trener: Marijan Budimir.
  • BORAC: Mijatović, Jokić, Ćelić, Grahovac, Erera, Lukić (75. Makarić), Kvržić, Čavić, Terzić (75. Fićović), Nišić (83. Barski), Hrelja (69. Jurilj). Trener: Vinko Marinović.

Standings provided by Sofascore

20:35

Tabela

Ovako izgleda tabela nakon danas dva odigrana zaostala meča.

20:19

KRAJ

Pobjeda Borca na "Pecari" 2:0.

Kratko je bio prekinut meč zbog utrčavanja jednog domaćeg navijača na teren, ali brzo se sve smirilo.

20:09

85' - Žuti karton za Šutu

20:08

82' - Barski mijenja Nišića

20:07

81' - Dobar šut Grahovca

Pokušao je Grahovac iz slobodnog udarca, brani Tomislav Tomić.

19:59

75' - Lukić napušta teren, izlazi i Terzić

Fićović i Makarić su novi igrači na terenu.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

19:58

73' - Plazonja mijenja Kpana

Kpan je završio susret, umjesto njega u igri je Stjepan Plazonja.

19:57

72' - Slab pokušaj Činedua

Solo prodor Činedua, ali loš šut na kraju - nema prijetnje po gol Borca.

19:53

68' - Marinović vrši prvu izmjenu

Jurilj u igri umjesto Hrelje.

19:50

65' - Žuti karton i za Musu

Još jedno povlačenje za dres i novi žuti karton - Musa (Široki Brijeg).

19:49

64' - Ništa od pritiska domaćih

Očekivao se jači pritisak domaćih u drugom poluvremenu, ali Širokobriježani ne mogu da zaprijete.

19:43

57' - Mijatović loš, Čavić odličan!

David Čavić sada je spasio Borac. Glavom je sa gol-linije izbacio loptu u polje, nakon što je Mijatović loše reagovao.

19:41

56' - Sjajan start Ćelić

Fenomenalna reakcija Ćelića. Izblokirao je ubacivanje Kpana, mogla je to biti dobra prilika za domaće.

19:40

55' - Još jedan žuti karton

Nakon kapitena Borca, odmah je žuti karton zaradio i kapiten Širokog Brijega, Ćavar.

19:39

54' - Grahovac je "požutio"

Prva javna opomena i za Banjalučane - Srđan Grahovac povukao je protivničkog igrača za dres i zasluženo dobio žuti karton.

19:33

46' - Trostruka izmjena u domaćem timu

Trener Širokog Brijega odlučio je da na poluvremenu izvrši trostruku izmjenu. U svlačionici su ostali Kuprešak, Pranjić i Mikolčić, a u igri su Bagarić, Šuto i Mamić.

19:30

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

19:14

- poluvrijeme -

Golovima Lukića i Hrelje, Borac zasluženo vodi 2:0 na "Pecari".

19:11

43' - Terzić neprecizan

Nema mnogo prilika na meču. Sada je Terzić pokušao iz slobodnog udarca, iz velike daljine, pa nije bilo potrebe za interevencijom golmana Širokog Brijega.

19:04

Zakazala odbrana Širokog Brijega

Široki Brijeg je u dosadašnjih šest prvenstvenih utakmica primio samo tri gola, a sada za nepunih osam minuta čak dva!

18:55

27' - Žuti karton za Mikolčića

Kvržićje ostao na travi nakon oštrog starta Šimuna Mikolčića, koji je postao prvi igrač sa žutim kartonom večeras.

18:51

23' - Pokušaj Kpana

Evo prilike za domaće.

Nakon kornera sa lijeve strane, Kpan je šutirao u padu, ali je lopta otišla pored Borčevog gola.

18:48

21' - Široki Brijeg i dalje bez prilike

Približavamo se sredini prvog poluvremena na "Pecari".

Banjalučani ne dozvoljavaju domaćinu da zaprijeti. Igra se sada uglavnom odvija između dva šesnaesterca.

18:44

15' - Domaći se bude

Nakon šokantnog starta i dva primljena gola, čini se da Širokobriježani preuzimaju terensku inicijativu. Sve bliži su golu Borca, ali za sada nema prijetnji po gol Milana Mijatovića.

18:36

8' - GOOOL!!! Hrelja pogađa za 0:2!

Već dvije lopte u mreži Širokobriježana!

Damir Hrelja je primio dubinsku loptu upućeni od strane Zorana Kvržića, namjestio se i lijepo pogodio za 0:2. Velika prednost "crveno-plavih" na teškom gostovanju.

18:35

4' - GOOOL!!! Borac vodi na "Pecari"

Sjajno otvaranje susreta za Banjalučane! Vasilije Terzić odlično je izveo slobodan udarac, Jovo Lukić šutirao glavom i precizno pogodio nebranjeni dio mreže - vodi Borac na "Pecari" protiv Širokog Brijega!

18:28

1' - Počeo je derbi

18:26

Subić slavi 29. rođendan

Uoči današnjeg meča sa Širokim Brijegom, upriličeno je rođendansko slavlje za Aleksandra Subića, koji je danas napunio 29 godina.

17:35

Sastavi:

• ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić, Šaravanja, Činedu, Mikolčić, Kpan, Lukić, Musa, Ćavar, Kuprešak, T. Tomić. Trener: Marijan Budimir.
  • BORAC: Mijatović, Jokić, Ćelić, Grahovac, Erera, Lukić, Kvržić, Čavić, Terzić, Nišić, Hrelja. Trener: Vinko Marinović.
17:17

Slavlje Zrinjskog

Ranije danas odigran je još jedan zaostali meč, ali iz 2. kola. Zrinjski je kao gost porazio Tuzlu siti 4:2.

17:03

Sudije

Meč sudi Mirza Kazlagić iz Cazina, a pomažu mu Hasan Nanić iz Bužima i Goran Ilinčić iz Prijedora. Četvrti sudija je Dragan Kesić iz Gradiške.