Borac je trijumfovao nad Veležom u derbiju devetog kola Premijer lige BiH.

borac velež uživo prenos livestream Izvor: MONDO

Borac je postavio novi klupski niz pobjeda u Premijer ligi BiH!

Igrači Vinka Marinovića su u jednom od derbija devetog kola trijumfovali nad Veležom rezultatom 2:0, što im je sedma uzastopna pobjeda u bh. eliti, što Velikanu iz Platonove nikad do sada nije pošlo za rukom!

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a mnogo bliži pogotku u tom periodu bio je Borac, koji je propustio dvije odlične šanse. Prvo je Srđan Grahovac iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi samo par minuta kasnije večeras odlični Osman Hadžikić nogom odbranio udarac Jovana Nišića.

Trenutak koji je takođe obilježio prvo poluvrijeme desio se u 20. minutu, kada je arbitar Aleksandar Njegomirović pokazao drugi žuti karton Asmiru Suljiću zbog povlačenja. Bivši igrač Sarajeva je za veoma kratko vrijeme faulirao i Nišića i Kvržića, pa mu je sudija iz Prnjavora pokazao put u svlačionicu.

Šest minuta igre u nastavku bilo je potrebno Borcu da dođe do prednosti.

Zoran Kvržić se na desnoj strani oslobodio čuvara, a potom majstorski šutirao i sjajnim udarcem poslao loptu iza Hadžikićevih leđa.

Pogledajte taj trenutak:

Mogao je desetak minuta kasnije Kvržić da "poništi" taj gol jednom pogrešnom predajom lopte koja je stigla do Vehabovića, ali ovaj nije bio precizan, baš kao ni u finišu utakmice, kada je proigrao Demir Peco.

Borac je u drugom poluvremenu opasno zaprijetio preko Stojana Vranješa i Nemanje Mihajlovića, čije udarce je Hadžikić ukrotio, ali je bio nemoćan u posljednjim sekundama, kada je Vranješ poentirao na asistenciju Davida Čavića, za konačnih 2:0.

Crveno-plavi su se ovom pobjedom učvrstili na prvom mjestu, sada sa 21 bodom, a u narednom kolu, posljednjem prije oktobarske prvenstvene pauze, gostovaće GOŠK-u. Velež će, sa druge strane, u hercegovačkom derbiju dočekati Posušje, a nakon ovog poraza je petoplasirani, sa 14 bodova.

BORAC: Mijatović, Jokić, Ćelić, Grahovac (od 90+1. Blagaić), Erera Kardona, Lukić (od 79. Fićović), Kvržić, Čavić, Terzić (od 62. Vranješ), Nišić (od 62. Barski), Hrelja (od 79. Mihajlović). Trener: Vinko Marinović.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Pršeš (od 70. E. Halilović), Hrkač, Gulijašvili (od 77. Peco), Suljić, Mlinarić (od 70. D. Halilović), Haskić (od 46. Džafić), Šturm (od 87. Halilagić), Vehabović, Mahmić. Trener: Dean Klafurić.

Kompletan tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:38

KRAJ

Završena je utakmica na Gradskom stadionu, Borac je savladao ekipu Veleža rezultatom 2:0 u jednom od derbija devetog kola Premijer lige BiH.

Sedma je to uzastopna pobjeda Banjalučana u bh. eliti, što je novi najbolji klupski niz!

22:37

90+4' - GOOOOL, 2:0!

U posljednjim sekundama drugi gol Borca, strijelac je Stojan Vranješ!

Izveo je Kvržić jedan slobodan udarac, lopta je stigla do Čavića koji je u šesnaestercu proigrao Vranješa koji je zapečatio sudbinu Veleža u ovom duelu!

22:37

90+3' - "Požutjeli" su Blagaić i Oreč

Nakon jednog koškanja, po jedan žuti karton na obje strane.

22:33

90+1' - Mihajlović!

Šutirao je Mihajlović, ali ponovo se dobrom odbranom istakao Hadžikić!

Odmah nakon toga, izašao je Grahovac, na terenu je Blagaić.

22:32

Igraće se tri minuta nadoknade

22:29

87' - Halilagić umjesto Šturma na terenu

22:28

86' - Prijeti Velež!

Hrkač je sada šutirao iz daljine, arbitar Njegomirović je prvo pokazao na korner jer se činilo da je Mijatović "okrznuo" loptu ali nije bilo udarca iz ugla.

22:27

84' - Vehabović preko gola!

Mogao je sada Vehabović da šokira Gradski stadion!

Dobio je loptu od Pece sa desne strane, šutirao, ali poslao loptu nekoliko centimetara preko gola!

22:25

83' - Još jedna odbrana Hadžikića!

Nemanja Mihajlović je dobio jednu loptu, šutirao, ali se ponovo istakla "jedinica" Veleža. Šesta odbrana Hadžikića u ovoj utakmici!

22:22

Ušli smo u posljednjih deset minuta

22:20

79' - Marinović vrši dvije izmjene

Hrelja i Lukić napuštaju igru, ulaze Mihajlović i Fićović.

22:19

77' - Izmjena u Veležu

Umjesto Gulijašvilija, na terenu je Peco.

22:19

76' - Vranješ pored gola!

Dobra je to prilika bila za Borac!

Pobjegao je Vranješ odbrani gostiju na lijevoj strani, šutirao, a Hadžikić je tek toliko skrenuo loptu da ne ode u mrežu!

22:12

70' - Spremio je Klafurić dvije izmjene

Emir i Dino Halilović su na terenu, umjesto Pršeša i Mlinarića.

22:06

63' - Vehabović!

Mogla je sada jedna greška Kvržića skupo da košta Borac...

Predao je loptu direktno u noge Vehaboviću koji se namjestio na udarac, ali je bio neprecizan.

22:04

62' - Dvostruka promjena u Borcu

Izlaze Nišić i Terzić, na terenu su Barski i Terzić.

21:59

21:58

56' - Džafić, pa Oreč!

Zahvatio je Džafić loptu glavom, ali ne na željeni način, nije bilo opasnosti.

Baš kao ni minut kasnije, kada je Oreč poslao loptu preko gola Mijatovića.

21:57

55' - Čavić u Hadžikića!

Dobio je Čavić loptu na lijevoj strani, šutirao, ali samo u dobro postavljenog Hadžikića.

21:56

53' - Žuti karton za Džafića

21:54

51' - GOOOOOL!

Vodi Borac 1:0, strijelac je Kvržić!

Oslobodio se desni bek Borca svog čuvara, a potom se namjestio na šut i sjajnim udarcem matirao Hadžikića.

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na Gradskom stadionu, nema pogodaka u duelu Borca i Veleža.

21:30

Igraće se minut nadoknade

21:30

45' - Bilo je opasno pred golom Veleža!

Izveo je Terzić korner sa desne strane, Lukić je zahvatio loptu glavom ali nije na suprotnoj stativi bilo nikoga.

21:26

41' - Neprecizan je bio Grahovac

Šutirao je kapiten Borca iz daljine, ali veoma neprecizno, nije bilo opasnosti po Hadžikića.

21:25

Još pet minuta do kraja prvog poluvremena

21:15

30' - Kakva odbrana Hadžikića!

Velika šansa za Borac, najveća do sada!

Hrelja je nakon centaršuta sa lijeve strane glavom spustio loptu na penal za Nišića, ali Hadžikić nogom brani sjajan udarac Borčevog veziste.

21:11

26' - Prečka Grahovca!

Uzdrmao je prečku Srđan Grahovac!

Izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara od gola, ali je lopta pogodila prečku. Imali su gosti sreće u ovoj situaciji!

21:09

21:05

20' - Crveni karton za Suljića!

Velež ostaje sa desetoricom na terenu, drugi žuti karton je dobio Suljić, ovog puta zbog povlačenja Kvržića!

20:54

9' - "Požutio" je Suljić

Prvi žuti karton na utakmici, dobija ga Asmir Suljić zbog povlačenja Jovana Nišića.

20:54

8' - Mlinarić!

Prvi put prijeti i Velež.

Mlinarić se namjestio na šut na desnoj strani, Mijatović je to odbranio, a potom u nastavku akcije Erera izbacuje loptu ispred Gulijašvilija.

20:49

4' - Lukić!

Šutirao je Lukić sa distance, ali je Hadžikić ukrotio taj udarac Borčevog napadača.

20:49

Navijači Veleža na tribinama od početka meča

"Red Armi", najvatrenije pristalice Veleža, našle su svoje mjesto na tribinama Gradskog stadiona od prvog minuta, što, za razliku od nekih drugih stadiona u BiH, baš i nije slučaj.

Izvor: MONDO

20:45

1' - Počela je utakmica!

20:45

Svečanost pred početak meča!

Prije početka utakmice, sportski direktor Borca Oliver Jandrić uručio je prigodan dres Jovi Lukiću, koji je nedavno uknjižio 100. nastup u dresu Borca.

20:42

Igrači dvije ekipe izlaze na teren!

20:36

Ponovo slaba posjeta u Platonovoj...

20:11

Dva nedjeljna meča

Ranije tokom dana odigrane su dvije utakmice ove runde. Zrinjski je rutinski trijumfovao u Konjicu nad Igmanom, dok je Sloga Meridian poslije preokreta upisala pobjedu u duelu sa GOŠK-om.