Tomislav Kiš dvostruki strijelac u Konjicu! Zrinjski "osvojio Igman" - a sad protiv Aston Vile!

Šampion BiH trijumfovao je nad Igmanom u posljednjoj ligaškoj utakmici pred evropsko gostovanje Aston Vili.

Igman Zrinjski Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski je lako stigao do trijumfa nad Igmanom u Konjicu, što mu je jubilarna, peta pobjeda u Premijer ligi BiH:

IGMAN - ZRINJSKI 0:2 (0:2)
/Kiš 10, 43/

Dva puta asistent je bio sjajni Nemanja Bilija, čija proigravanja je iskoristio Kiš, za sigurnu pobjedu "plemića" na ovom gostovanju.

Mostarci su u ranoj fazi stekli prednost. Bilbija i Kiš odigrali su sjajan dupli pas u devetom minutu, a ovaj posljednji pogodio je za 0:2.

Uslijedio je zatim period bolje igre Konjičana. Imali su fudbaleri Igmana nekoliko veoma dobrih prilika, ali Marić je ostao nesavladan u prvom poluvremenu. U finišu prvih 45 minuta još jedna lopta završila je u golu domaćina. Bilbija je još jednom maestralno asistirao, a Kiš cilja precizno za 0:2.

Imao je Igman sjajnu priliku na startu drugog poluvremena da smanji minus. Slobodan Jakovljević je u gužvi pred svojim golom ogodio saigrača, a lopta je stigla do Mirsada Ramića čiji udarac brani Marko Marić.

Bila je to praktično jedina prava šansa za domaće u ovom duelu sa Zrinjskim, kojem je posao na putu ka pobjedi bio olakšan od 65. minuta, kada je drugi žuti karton pokazan Edisu Buturoviću.

Zrinjski se sada ponovo okreće obavezama u grupnoj fazi Konferencijske lige, s obzirom na to da ga u četvrtak očekuje gostovanje Aston Vili. Igman, sa druge strane, takmičenje u Premijer ligi BiH nastavlja gostovanjem Širokom Brijegu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!