Prvi remi Posušja i Tuzla sitija: Bez pobjednika na stadionu "Mokri dolac"

Prvi meč 9. kola Premijer lige BiH završen remijem.

Posušje Tuzla siti Izvor: Promo/HŠK Posušje

Posušje i Tuzla siti odigrali su 1:1 u prvom meču 9. kola Premijer lige BiH, što je bio prvi ovosezonski remi za oba kluba.

Uoči večerašnjeg meča, Posušje je imalo polovičan učinak, po četiri pobjede i poraza, dok su Tuzlaci zabilježili tek dva trijumfa, uz šest poraza.

Loš niz primorao je Tuzla siti na promjene, pa je dogovoren sporazumni raskid ugovora sa šefom stručnog štaba Milenkom Bošnjakovićem, tako da je ekipu večeras vodio njegov pomoćnik Selvir Mujić.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, koji je imao više od igre, nekoliko izuzetno dobrih prilika, ali je uspio da iskoristi samo jednu. U 32. minutu Frane Maglica je centrirao, a Dominik Begić pogodio za vođstvo Posušaja.

U drugom poluvremenu probudili su se i gosti, pa je Irfan Hadžić efektno pogodio u 50. minutu.

Očekivalo se da i jedni i drugi krenu po preostala dva boda, ali golova više nije bilo, pa su i jedni i drugi morali da se zadovolje podjelom plijena.

• POSUŠJE: Kolić, Brković (69. Babić), Mandić (58. Rozić), Krišto (58. Vrgoč), D. Begić, Žoao Erik, Marić, Bešlić, Maglica, Jenjić, Boban. Trener: Branko Karačić.
  • TUZLA SITI: Fejzić, Delimeđac, Šukilović, Nukić (66. Mašović), Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Redžić, Kobiljar (46. Osmić), Ordagić (46. Karjašević). Trener: Selvir Mujić.