renan oliveira

Fudbaleri Sarajeva savladali su Željezničar rezultatom 3:0

renan oliveira Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva savladali su Željezničar u 150. jubilarnom gradskom derbiju rezultatom 3:0. Bila je ovo prva pobjeda za tim sa Koševa u posljednje dvije godine, a prethodno su četiri derbija završena bez pobjednika.

Bordo tim je u vođstvo doveo, večeras odlični, Ajdin Hasić u 26. minutu. Fudbaler Bešiktaša na posudbi u Sarajevu je skočio između dvojice fudbalera Željezničara, Vedad Muftić mu brani zicer, ali se lopta odbija ponovo Hasiću koji je šalje iza leđa golmana Željezničara.

Isti fudbaler se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena našao u ulozi asistenta. Uputio je centaršut, koji se od Edina Cocalića odbija do Renana Oliveire, a Brazilac pogađa za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Hamza Čataković u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Sarajeva će nakon reprezentativne pauze gostovati na Gradskom stadionu u Banjaluci, gdje će odigrati zaostalu utakmicu drugog kola PL BiH sa ekipom Borca. S druge strane, Željo će u narednom kolu na Grbavici dočekati Zvijezdu 09.

Više o utakmici klikom "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:26

90+4'- Hamza Čataković pogađa za 3:0!

Čataković glavom šalje loptu iza leđa Muftića.

22:25

90+3'- Haračić pogađa, ali ofsajd

Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, Haračić glavom pogađa, ali sudija pokazuje da je bio ofsajd.

22:22

90+1'- Osam minuta sudijske nadoknade

22:20

89'- Odlična intervencija Muftića!

Ćataković je bio u 100% šansi, međutim ponovo je odlično intervenisao Muftić.

22:17

87'- Kjeremeh pravo u Muftića

Šutirao je Fransis Kjeremeh, ali njegov pokušaj brani golman Željezničara.

22:14

84'- Meč je nastavljen

22:13

82'- Novi prekid

22:10

79'- Mekić pored gola!

Pokušaj Mekića sa ruba 16 metara, ali lopta ide pored gola.

22:07

76'- Šansa za goste

Šahinović kupi loptu ispred Drlje.

22:03

72'- Šansa za Džabera

Đuričković blokira pokušaj Saudijca, biće korner. U nastavku bez opasnosti pred golom Sarajeva

21:55

65'- Utakmica je nastavljena

21:52

62'- Novi prekid

Ponovo je meč prekinut zbog dima.

21:51

FOTO

21:44

53'- Velika prilika za Sarajevo

Avramovski se iznenada našao u odličnoj šansi, ali njegov udarac blokira Drina. Korner za Sarajevo. U nastavku Soldo šutira, ali lopta od blok ide u korner. Nakon toga loše je centrirao Hasić.

21:41

50'- Bez prilika u nastavku

21:36

- Počelo je drugo poluvrijeme -

Nermin Bašić izveo je iz igre Alisona, a umjesto njega na terenu je Ćosić.

21:35

FOTO

21:20

- KRAJ PRVOG POLUVREMENA -

Sarajevo nakon prvih 45 minuta vodi 2:0 golovima Hasića i Oliveire!

21:18

45+3'- SARAJEVO VODI 2:0

Nakon centaršuta Hasića, lopta se od Cocalića odbija do Oliveire koji pogađa za 2:0!

21:16

45+1'- Tri minute sudijske nadoknade

21:13

43'- Novi korner za goste

Cocalić šutira sa desetak metara, brani Šahinović

21:12

42'- Korner za Željezničar

Izbacuje loptu Oliveira

21:09

40'- Slobodan udarac za Sarajevo

Mustafić šalje loptu visoko preko gola

21:05

35'- Pokušaj Julardžije petom

Pokušao je Julardžija atraktivno, ali lopta ide preko gola

21:00

31'- Korner za goste

Prekršaj Cocalića u napadu.

21:00

31'- Meč je nastavljen

20:58

27'- Sada velika bakljada

Prekinut je meč trenutno zbog dima.

20:56

26'- Sarajevo vodi!

Pogodio je Ajdin Hasić, čiji prvi udarac brani Muftić, ali mu se lopta odbija na glavu. Nemoćan je bio golman Željezničara.

20:55
20:55

25'- Žuti za Mekića

20:54

24'- Pokušaj Hasića iz slobodnog udarca

Lijepo je gađao Hasić, ali lopta ide malo iznad gola.

20:48

18'- Korner za goste

Krpić nije uspio da zahvati loptu, moglo je biti opasno.

20:47

17'- Pokušao je Avramovski

U padu je šutirao Avramovski, ali siguran Muftić.

20:46

- Dio atmosfere na stadionu -

20:45

- Poznata lica na tribinama -

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Savo Milošević i direktor reprezentacije Zvjezdan Misimović prate derbi sa tribina Koševa.

20:42

13'- Mustafić pokušava sa distance

Šut Mustafića sa distance, brani to Muftić

20:41

12'- Jašarević preko gola!

Nako ubačaja Štilića iz kornera, Jašarević je bio najviši u skoku, ali njegov pokušaj ide preko gola

20:40

11'- Korner za Željezničar

20:40

10'- Igra se uglavnom na sredini terena

Nismo vidjeli mnogo uzbuđenja u prvih 10 minuta meča. Vrijedi izdvojiti ubačaj Oliveire iz 6. minuta koji je odbrana Željezničara očistila.

20:34

5'- Nema uzbuđenja na otvaranju meča

20:30

1'- Počeo je meč na Koševu

20:29

Problemi za Rožmana

Marin Aničić se povrijedio na zagrijavanju, a umjesto njega utakmicu će započeti Vinko Soldo.

20:27

Dosadašnje utakmice

Nakon prvih 149 utakmica, Željezničar ima više pobjeda na svom kontu. Tim sa Grbavice je slavio 46 puta dok „bordo tim“ ima 44 pobjede. Neriješenim rezultatom je okončano 59 utakmica.

20:27

Današnji mečevi Premijer lige BiH

Danas su odigrane dvije utakmice Premijer lige BiH. Borac je rezultatom 3:0 savladao GOŠK, dok je Široki Brijeg bio bolji od Igmana (2:0).

19:59

Spektakl na tribinama

Za ovaj meč je u prodaju pušeno 22.000 ulaznica, a prema najavama očekuje se oko 3.000 najvatrenijih navijača Željezničara koji su u korteu krenuli ka Koševu. Pola sata pred početak meča stadion je odlično ispunjen, a još mnogo navijača čeka da uđe na tribine.

19:51

Ko sudi?

Glavni sudija na večeršnjoj utakmici biće Miloš Gigović, kojem će pomagati Senda Ibrišimbegović i Damir Lazić. Četvrti sudija će biti Dragan Petrović.