Mostarski "plemići" vodili protiv poljske Legije iz Varšave u trećem kolu Grupe E Konferencijske lige, ali su gosti uspjeli da naprave preokret i stignu do sva tri boda.

Zrinjski - Legija Konferencijska liga prenos uživo livestream link HD Arena sport  Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog izgubili su od Legije u Mostaru u trećem kolu Konferencijske lige, ali mirne duše se može reći da nisu zaslužili poraz na stadionu "Pod Bijelim brijegom" - 1:2.

Mostarci su odlično odigrali protiv poljskog tima iz Varšave i samo zbog nedostatka sportske sreće nisu osvojili barem jedan bod, što bi možda bio i najpravedniji ishod.

ZRINJSKI - LEGIJA 1:2 (1:1)

Poslije nekoliko odličnih šansi za goste, prva prilika za "plemiće" krunisana je majstorskim golom Nemanje Bilbije nakon sjajnog centaršuta Josipa Ćorluke u 30. minutu - 1:0.

Radost punog mostarskog stadiona trajala je jako kratko - samo 60-ak sekundi jer je Legija izjednačila autogolom Slobodana Jakovljevića - 1:1.

Početkom drugog dijela, Zrinjski je pogodio mrežu golmana Dominika Hladuna - nakon udarca Ćorluke, odbijanac je pospremio Mario Ćuže, međutim, pomoćnik je podigao zastavicu, a VAR potvrdio ofsajd.

U 63. minutu Blaž Kramer je bio najviši u skoku i majstorski pogodio gol Zrinjskog, ali je opet zastavica pomoćnika bila podignuta. Za razliku od pogotka Mostaraca, VAR je ovog puta pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo, pa je Legija povela - 1:2.

Samo pet minuta kasnije, Zrinjski je ponovo izjednačio - Matija Malekinušić je sjajno završio akciju i fantastičnu "loptu sa očima" Damira Zlomislića za izjednačenje, međutim, poslije provjere u VAR sobi, opet je bio minimalan ofsajd.

Do kraja je bilo još dosta šansi na obje strane, a najbolju priliku za remi propustio je Stipe Radić u petom minutu sudijske nadoknade kada je nakon kornera šutirao tik iznad prečke.

Zrinjski: Marić, Tičinović (od 70. Memija), Radić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić, Zlomislić (od 70. Kiš), Čanađija (od 79. Bradarić), Ćuže (od 61. Malekinušić), Hrvanović (od 61. Mišić), Bilbija.

Legija: Hladun, Ribeiro, Jerdržejčik, Pankov, Kun, Čelhaka (od 87. Elitim), Sliš, Zolek, (od 64. Gual), Kramer (od 71. Rosolek), Žosue.

Standings provided by Sofascore

NAJAVA

Pogled na tabelu Grupe E Konferencijske lige daje pomalo nestvaran poredak!

Zrinjsli je lider na tabeli što je zaslužio zahvaljujući senzacionalnom preokretu protiv AZ Alkmara (4:3). Ne bi bilo nezasluženo i da su Mostarci ostali neporaženi u Birmingemu, ali su poklekli u sudijskoj nadoknadi protiv Aston Vile (1:0).

Zato večeras "Pod Bijelim brijegom" i nisu baš toliki autsajderi kakvi su bili prije početka takmičenja, ali opet, kako je istakao trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić,sve što se ove sezone događa mostarskom timu u Evropi je samo bonus.

"Naša prednost je što smo psihološki rasterećeni, nama je ovo bonus, plus...Ako dobijemo, a nadamo se da hoćemo, zakomplikovaćemo cijelu grupu i držati neizvjesnost do posljednjeg kola", rekao je Rendulić u najavi utakmice.

S druge strane, Poljaci su u rezultatskoj krizi s obzirom da su izgubili na posljednje četiri utakmice, ali trenera Kostu Runjaića, Srbina s njemačkim pasošem, koji je rođen u Beču, ne zanima previše šta je bilo ranije.

"Čega se plašim? Izbijanja Trećeg svjetskog rata. Prošlost je prošlost. Iz toga smo izvukli zaključke i gledamo u budućnost. Potrebna nam je vjera, stav svi za jednog - jedan za sve", rekao je između ostalog nekadašnji trener Duizburga, Kajzerslauterna i Minhena 1860.

Direktan prenos je na TV Arena sport, a utakmicu će suditi trojka iz Rumunije na čelu sa Andrejem Florinom Čivuletom.

Tekstualni prenos pratite klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:58

- kraj -

22:53

RADIĆ!

90+5. minut - Stipe Radić je poslije kornera šutirao tik iznad prečke!

22:49

Još sedam minuta nadoknade

22:40

Žuti karton!

82. minut - Požutio je Bilbija zbog prigovora.

22:39

Još 10 minuta nade za Mostarce

22:38

Promjena

77. minut - Bradarić umjesto Čanađije u ekipi Zrinjskog.

22:37

Kiš!

76. minut - Pokušao je rezervista Zrinjskog, ali nije bio precizan.

22:30

Nove promjene u Zrinjskom

70. minut - Rendulić je na teren poslao Memiju i Kiša umjesto Tičinovića i Zlomislića

22:29

MALEKINUŠIĆ!

68. minut - Malekinušić je sjajno završio loptu sa očima Zlomislića za izjednačenje, međutim, poslije provjere u VAR sobi, gol nije priznat i ostalo je 1:2.

22:22

GOOOL

62. minut - Kramer je pogodio mrežu Mostaraca sjajnim udarcem glavom, ali pomoćni sudija je signalizirao ofsajd. VAR je potvrdio da napadač gostiju ipak nije bio u nedozvoljenoj poziciji i Poljaci su poveli u Mostaru - 1:2.

22:19

Dvostruka izmjena u "plemićima"

61. minut - Mišić i Malekinušić su ušli u igru umjesto Hrvanovića i Ćužea.

22:17

Dobra prilika za Zrinjski

59. minut - Poslije kornera Bilbije je prebacio na drugu stativu, a tamo je za malo zakasnio Jakoviljević.

22:14

55. minut - Napadač Legije Mući je simulirao prekršaj za jedanaesterac, pa mu je rumunski sudija pokazao javnu opomenu.

22:13

Poništen gol Zrinjskog

53. minut - Ćorluka je šutirao, golman Legije je odbranio, a Ćuže je ubacio u mrežu. Međutim, pomoćni arbitar je podigao zastavicu, a VAR je potvrdio da je bio ofsajd, pa je pogodak Zrinjskog poništen.

22:04

Nastavljen je meč

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

21:49

- poluvrijeme -

21:48

Nova šansa za Legiju!

45+2. minut - Odlična lopta Žozue na drugu stativu gdje je Kramer mrvu kasnio i šutirao pored gola.

21:46

Još dva minuta...

..sudijske nadoknade do odlaska na odmor.

21:46

Žuti karton

44. minut - Požutio je Pankov zbog prekršaja nad Bilbijom.

21:44

ĆORLUKA!

42. minut - Ćorluka je uhvatio volej iskosa sa desne strane, ali dobro je reagovao golman Legije.

21:35

IZJEDNAČENJE!

31. minut - Kratko je trajala radost "plemića" - već u narednom napadu Jakovljević je nespretno reagovao i pogodio vlastitu mrežu - 1:1.

21:34

GOOL!

30. minut - Nemanja Bilbija je pogodio za vođstvo Zrinjskog - 1:0.

21:30

Nova prilika za Legiju!

28. minut - Poslije greške posljednje linije Zrinjskog, lopta je stigla do Mućija, koji je bio za malo neprecizan sa nekih 17 metara.

21:28

PANKOV!

Izvor: Profimedia

27. minut - Nekadašnji igrač Crvene zvezde Pankov je bio najviši u skoku poslije novog kornera, dobro je šutirao, ali je lopta prohujala iznad prečke Zrinjskog.

21:22

Odlična šansa za Legiju!

20. minut - Stopostotona šansa za goste! Marić je odlično odbranio šut glavom Ribeira nakon centaršuta Žosue.

21:15

Ćuže!

14. minut - Jakovljević je centrirao u kazneni prostor, pogriješio je golman Legije, ali lopta je iznenadila Ćužea, pa je nije uspio da primiri.

21:09

Zrinjski napada

7. minut - Nema prilika, ali Mostarci napadaju ka poljskom golu - centaršut Tičinovića u kazneni prostor nije stigao do Bilbije.

21:01

Počeo je meč!

1. minut - Počela je utakmica u Mostaru.