Mitrović dominira u Arabiji - ispred njega je samo Kristijano Ronaldo!

Aleksandar Mitrovć dao je dva gola protiv Al Tavona, ali se samo jedan računao.

aleksandar mitrović gol u arabiji protiv tavuna Izvor: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Aleksandar Mitrović nastavlja da dominira u Saudijskoj Arabiji. Dao je dva gola u pobjedi protiv Al Tavona (2:0), ali je samo jedan pogodak priznat. Prvi je poništen zbog faula, drugi nije. Ova vijest definitivno će obradovati i selektora Dragana Stojkovića pred ključni meč sa Bugarskom.

Mitrović je dao prvi gol u 38. minutu, ali je poslije gledanja VAR-a odluka preinačena i pogodak je poništen. Djelovalo je da će gosti uspjeti da se izvuku, a onda je u 81. minutu Malkom izveo slobodan udarac, Mitrović je bio najviši u skoku i zatresao je mrežu. Konačan rezultat postavio je Kano u 99. minutu, dva minuta prije toga Mitrović je izašao iz igre, ušao je Al Šehri.

Ove sezone Mitrović je u Saudijskoj Arabiji dao 10 golova, ispred njega samo je Kristijano Ronaldo sa 12 pogodaka. Sada slijedi reprezentativna pauza, Mitrović će doći u Srbiju za prijateljski meč sa Belgijom (15. novembra) i onda i ključni meč za plasman na Evropsko prvenstvo sa Bugarskom u Leskovcu (19. novembar).