Konačno - srpski golman stao na gol Čelsija!

Mladi srpski golman Đorđe Petrović odigrao je prvi meč za Čelsi.

đorđe petrović debitovao za čelsi  Izvor: YouTube/TV Arena sport

Talentovani srpski golman Đorđe Petrović (24) odigrao je prvi meč za Čelsi. On je u porazu od Evertona u gostima zaigrao na kultnom Gudison parku od 85. minuta, kada je zamijenio Roberta Sančeza. Iznenada mu je trener Maurisio Poketino pružio šansu i Srbin će je zauvijek pamtiti.

Nažalost, Everton je pobijedio rezultatom 2:0, a Petrović je u 92. minutu primio gol tako što je "boksovao" loptu poslije kornera, a na nju je natrčao mladi igrač "karamela" Luis Dobin (20) i zakucao je u mrežu. Petrović nije imao šansu da reaguje.

Đorđe, inače reprezentativac Srbije, stigao je u Čelsi minulog ljeta iz Amerike, gdje je ostavio dubok trag nastupajući za Nju Ingland. Iako je u dresu tog tima proveo godinu četiri mjeseca, za to vrijeme pokazao se kao jedan od najboljih golmana MLS lige i zato ga je Čelsi platio 14 miliona evra. Prethodno je prošao omladinsku školu Čukaričkog.

Uprkos porazu protiv Evertona, ovaj dan će sigurno zauvijek pamtiti.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!