Pioli je "Posebni" za Murinja: Šest utakmica, četiri pobjede - bez poraza!

Klubovi Žozea Murinja nikada nisu uspjeli da savladaju tim koji s klupe vodi Stefano Pioli.

Stefano Pioli Izvor: Shutterstock

Šest puta sastajali su se klubovi koje s klupe vode Stefano Pioli i Žoze Murinjo, a italijanski stručnjak nikad nije osjetio gorčinu poraza.

Popularni gospodin "Posebni", koji večeras zbog suspenzije nije sjedio na klupi svog tima (propustio već četvrto gostovanje Rome na stadionu u Milanu), nego je derbi 20. kola Serije A gledao sa tribina "San Sira", u prethodnih pet mečeva imao je dva remija i tri poraza, a večeras je upisao i četvrti neuspjeh.

Milan je potpuno zasluženo slavio protiv Rome 3:1 (1:0), zacementirao treću poziciju, dok je Rimljane još više udaljio od njihovog cilja - pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Sve je počelo u 11. minutu, kada je Jasin Adli postigao prvenac u dresu Milana. Domaći, na čijoj klupi je svih 90 minuta presjedio Luka Jović, na odmor su otišli s golom prednosti, a onda je Olivije Žiru u 56. minutu povisio njihovu prednost.

Roma je tek nakon dva primljena gola pokušala da odigra nešto konkretnije i uspjela je u 69. minutu da, bar na kratko, vrati neizvjesnost. Večeras odlični Davide Kalabrija zakasnio je sa jednim startom, faulirao Lorenca Pelegrinija na samoj liniji šesnaesterca, a Leandro Paredes hladnokrvno je šutirao po sredini gola i smanjio zaostatak "vučice" na jedan gol.

Ipak, ponovo je uslijedila bolja igra "rosonera". Sjajnu akciju odigrali su u 84. minutu, kada su Žiru i Teo Ernandez odigrali dupli pas, a Francuz je zatim zakucao loptu u mrežu Mileta Svilara, koji je dobio prednost ispred Ruija Patrisija, ali ni kod jednog gola nije imao šanse da interveniše.

Večerašnji poraz dodatno je uzdrmao Murinjovu poziciju. Sve su glasnije priče o nezadovoljstvu čelnika Rome, koji su sigurno razočarani posljednjim rezultatima. Klub iz prestonice sve je dalje od četvrte pozicije, a eliminisan je iz Kupa Italije. Na posljednjih šest prvenstvenih mečeva, upisao je samo jedan trijumf i veliko je pitanje da li će Murinju biti produžen ugovor koji ističe na kraju sezone.

S druge strane, Milan nastavlja potjeru za vodećim dvojcem - gradskim rivalom Interom i Juventusom, koji su udaljeni devet, odnosno četiri boda.