Nestvaran raspad Barselone - primili dva gola nakon 100. minuta: Meč za pamćenje, Viljareal šokantno ukrao bodove!

Viljareal je savladao Barselonu i to na spektakularan način!

Viljareal pobijedio Barselonu 5:3 Izvor: Jose Breton/NurPhoto/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

Upravo smo gledali meč sezone u španskom fudbalu! Viljareal je na gostovanju poslije preko 100 minuta igre i poslije prave drame pobijedio Barselonu 5:3 (1:0) u meču na kome smo vidjeli sve! Na kraju smo palo je osam golova, uz jedan poništeni, dva preokreta, dva gola od 100. minuta nadalje, autogol, brdo žutih kartona i nevjerovatnu pobjedu "žute podmornice".

Prvi gol na meču djelo je Đerara Morena, ali je on poništen zbog toga što je pri šutu Morena Aleks Serlot bio u ofsajdu. Đerar Moreno je ipak u 41. minutu uspio da pogodi i na odmor se otišlo sa mibnimalnim vođstvom gostiju.

Poslije tri izmjene koje je izvršio Ćavi Ilijas Akomah je pogodio za 2:0, a onda je Barselona za 11 minuta preokrenula! Ilkaj Gindogan je pogodio za 2:1 u 60. minutu, osam minuta kasnije pogodio je Pedri, a Erik Baji je dao autogol u 71. minutu.

Kada je djelovalo da će Barsa pobijediti, Gonzalo Gedeš je izjednačio u 84. minutu, a kada je u 100. minutu samo čekano da sudija označi kraj postignuta su još dva pogotka! Serlot je iskoristio kiks odbrane Barse i pogodio za 4:3, a konačni rezultat 5:3 u 101. minutu postavio je Morales!

Barselona je poslije ovog poraza ostala na trečem mjestu na tabeli sa 44 boda, čak deset manje od lidera Real Madrida i osam manje od drugoplasirane Đirone. Viljareal je konačno došao do pobjede poslije tri meča bez trijumfa i sada su na 23 boda na 14. mjestu.