Van Dajk bolji od Vidića? Kiksevima u derbiju šokirao i Klopa! Nijemca prozivali na stadionu poslije utakmice (VIDEO)

Šokantan nastup Liverpulovog kapitena u jednoj od utakmica sezone.

Arsenal pobijedio Liverpul 3:1 Izvor: Fonet, Kin Cheung/AP

Arsenal je pobijedio Liverpul 3:1 i potpuno "otvorio" trku za titulu Premijer lige. Londonski velikan nadigrao je goste i trijumfovao golovima Bukaja Sake u 14. minutu, Gabrijela Martinelija u 67. i Leandra Trosara u 92. minutu. U međuvremenu je za Liverpul jedini gol dao Luis Dijaz, "uguravši" loptu u gol za muk na "Emirejtsu" pred poluvrijeme (48') i bilo je to sve od gostiju.

Derbi je definitivno obilježio veliki kiks fudbalera Liverpula u 67. minutu, prije gola za prelomnih 2:1 za domaće, kada je Virdžil van Dajk "zagradio" loptu pred Martinelijem i loše se sporazumeo sa golmanom Alisonom. Brazilski čuvar mreže istrčao je van kaznenog prostora, a Martineli je pokupio loptu i lakše nego na treningu postavio vođstvo domaćih 2:1.

Mnogi su primijetili i tromu Van Dajkovu reakciju kod gola za 3:1, kada je oklijevao da žustro uđe u napadača Arsenala, već je čuvao prostor i prekasno prišao Trosaru, kada je već poslao loptu u "malu" mrežu za konačnih 3:1. Nije mali broj onih koji tvrde da je Van Dajk bolji od srpske legende Premijer lige Nemanje Vidića, a ovakvi nastupi i kiksevi sigurno će im izbijati argumente, kojih ionako nema previše.

Izvor: Adrian DENNIS / AFP / Profimedia

Poslije ove pobjede, Arsenal se približio vodećem Liverpulu na samo dva boda zaostatka, a Jirgen Klop je u trenutku velikog kiksa svoje defanzive ostao u šoku, što se vidi i na slici. Poslije utakmice, Arteta je slavio veliku i slatku pobjedu baš u Klopovom stilu. Mnogi su primijetili taj momenat, pogledajte:

Pogledajte kako izgleda tabela Premijer lige poslije ove utakmice, a u posljednjoj Klopovoj sezoni u Engleskoj: