Roma nezaustavljiva i u Evropi: Brajton teško nastradao u Rimu - "vučica" brojala do četiri!

Autor Haris Krhalić

De Rosijeva Roma izgleda sjajno.

roma Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Fudbaleri Rome nastavili su sa fantastičnim partijama. Odličnu formu iz Serija A prenijeli su i u Ligu Evrope, a „vučica“ je u prvoj utakmici osmine finala ovog takmičenja "pregazila" Brajton sa ubjedljivih 4:0.

Roma je do prednosti stigla već u 13. minutu. Nakon odličnog pasa Leandra Paredesa, Paulo Dibala izlazi sam pred gostujućeg golmana i pogađa za 1:0.

Do poluvremena Rimljani su postigli još jedan pogodak, a ovog puta je Romelu Lukaku iskoristio lošu reakciju odbrane Brajtona i donio osjetnu prednost svome timu.

Treći pogodak vidjeli smo u 64. minutu nakon što je Đanluka Manćini na asistenciju El Šaravija savladao Džejsona Stila.

Samo četiri minuta kasnije bilo je već 4:0, a strijelac je ovog puta Kristante.

I ovog je puta Mile Svilar odigrao odličnu partiju u dresu Rome te je u nekoliko navrata zaustavio engleski tim.

Dolaskom De Rosija na klupu tima iz Rima, Roma igra kao preporođena te je u deset zvaničnih utakmica, računajući i ovu, postigla 26 golova te upisala sedam pobjeda. Dvije utakmice su odigrali neriješeno, obje sa Fejnordom u prošloj fazi Lige Evrope, a „vučića“ je plasman u osminu finala ovog takmičenja osigurala nakon boljeg izvođenja jedanesteraca.

U ostalim utakmicama Lige Evrope odigranim u istom terminu Liverpul je trijumfovao u Pragu nad Spartaom sa 5:1, dok je Bajer senzacionalno izbjegao prvi poraz u sezoni odigravši 2:2 sa Karabagom.