Kadeti poraženi od Češke, juniori remizirali sa Norveškom

Autor Haris Krhalić

Loš dan za bh. omladinski fudbal.

zmajići u-19 Izvor: Promo/FS BiH

U drugom kolu grupe 8 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Etno selu Stanišići poražena od Češke rezultatom 0:2.

Strijelci za goste bili su Jiri Miček u 11. minutu i Lukas Moudry u 65. minutu.

Bio je to drugi poraz za kadetsku selekciju BiH te su ostali bez šansi za plasman na Evropsko prvenstvo.

U drugom susretu grupe Poljska je u Bijeljini pobijedila Bjelorusiju sa 1:0.

Treće kolo je na programu 26. marta u 14 časova kad će se sastati BiH – Bjelorusija (Etno selo Stanišići) i Češka – Poljska (Ugljevik).

Juniori odigrali neriješeno sa Norveškom

Svoju utakmicu kvalifikacija danas je igrala i U-19 reprezentacija BiH. Protivnik je bila selekcija Norveške, a na kraju je bilo 2:2.

„Zmajići“ su poveli u 13. minutu golom Senada Mustafića. Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, a domaći tim do preokreta stiže za samo tri minuta.

Prvo je u 62. pogodio Svere Nipan dok je u 65. minutu strijelac za 2:1 bio Sindre Vale Egeli.

Bod izabranicima Dubravka Orlovića donio je Muhamed Bejdić u 90. minutu utakmice.

Kao i kadeti, i juniorska reprezentacija BiH je ostala bez šansi za plasman na EURO.