BiH nemoćna u Sloveniji – "zmajići" pali za sedam minuta, četvrti poraz u kvalifikacijama za EURO 2025!

Igrači Igora Jankovića nisu uspjeli da pruže ozbiljniji otpor vršnjacima iz Slovenije.

Kvalifikacije za EURO 2025 mladi BiH izgubila od Slovenije Izvor: Promo/FS BiH

Mlada fudbalska reprezentacija BiH upisala je ovog petka četvrti poraz u kvalifikacijama za EURO 2025 i ugasila sve nade da na njemu može da nastupi.

Igrači Igora Jankovića su u Murskoj Soboti poraženi u duelu sa Slovenijom, koja je poslije pete utakmice preuzela lidersko mjesto sa 12 bodova, dok su "zmajevi" pretposljednji, sa samo tri:

SLOVENIJA – BiH 3:0 (2:0)
/Cipot 30, Zeljković 37, Pišek 90+2/

Najavljivao je selektor bh. tima da je cilj u Sloveniji pobjeda, kojom bi se ekipa bar donekle vratila u trlku za plasman na prvenstvo koje se od 12. do 25. juna sljedeće godine održava u Slovačkoj.

Bili su, međutim, od tog rezultata gosti, koji su u Murskoj Soboti poklekli za sedam minuta.

Prvo je u 30. minutu Tarik Muharemović na svojoj polovini lako izgubio loptu, preuzeo ju je Tjas Begić proigravši Tina Cipota koji bježi Savi Šušiću i pogađa za 1:0.

Prednost je vrlo brzo uduplana - Nejc Gradišar je u 37. minutu izveo korner, a Adrian Zeljković je umakao pažnji bh. odbrane i glavom zakucao loptu u mrežu iza leđa Muhameda Šahinovića.

Izvor: FS BiH

Mogao je slovenački tim na pauzu da ode i sa ubjedljivijom prednošću, ali se bivši golman Sarajeva istakao do kraja poluvremena.

Prvotimac Borca David Vuković faulirao je pred svojim golom Ninu Milića, dosuđen je penal za Slovence, ali je Šahinović odbranio udarac Svita Sešlara.

U posljednjim trenucima, kada se već očekivao kraj susreta, Jošt Pišek je dotukao nemoćne goste.

BiH je, inače, meč završila sa desetoricom na terenu, s obzirom na to da je Tarik Muharemović za veoma kratko vrijeme dobio dva žuta kartona (43. i 49. minut).

Do kraja ovog kvalifikacionog ciklusa "zmajići" će dočekati Austriju (6. septembar), gostovati Francuskoj (10. septembar), te biti domaćini Kipru (15. oktobar).

SLOVENIJA: Turk, Ilenič, Ratnik, Kuzmič, Milić (od 90. Đapo), Begić (od 75. minuta Perc), Sešlar (od 82. Pišek), Zeljković, Ostrc, Gradišar (od 75. Flakus Bosilj), Cipot (od 82. Brest). Trener: Milenko Ačimovič.

BiH: Šahinović, Mujkić (od 77. Hadžibeganović), Muharemović, Šušć, Omerović (od 77. Račić), Stajić (od 56. Božičković), Vuković, Karić (od 46. Mehmedović), Šakota, Bristrić, Kulašin (od 46. Rozić). Trener: Igor Janković.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!