Dželat Borca dominira u Njemačkoj! Haris Tabaković najbolji strijelac Cvajte

Haris Tabaković je na 25 mečeva postigao 17 golova, a na posljednja četiri - čak šest!

Haris Tabaković najbolji strijelac njemačke druge lige  Izvor: Sebastian Räppold/Matthias Koch / imago sportfotodienst / Profimedia

Haris Tabaković je kao član bečke Austrije presudio Borcu (1:0) u sudijskoj nadoknadi prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

U revanšu u Banjaluci (1:2) nije nastupio jer je odlučio da promijeni klub i preseli se u berlinsku Hertu – gdje bilježi impozantne brojke!

Tabaković, koji je u međuvremenu postao i reprezentativac BiH, postigao je ovog vikenda dva gola za samo dva minuta u domaćem okršaju sa Nirnbergom.

Pogađao je u 54. i 56. minutu, te tako u tri od posljednje četiri utakmice uspio da postige bar dva pogotka!

Trenutno je na 17, po čemu dijeli prvo mjesto na listi strijelaca u njemačkoj Cvajti sa udarnom iglom Fortune Hristosom Colisom.

Izvor: Andreas Gora / AFP / Profimedia

Sjajne individualne partijer Tabakovića, međutim, ne prate klupski rezultati. Herta je u drugoligaškom takmičenju u Njemačkoj tek osma, uz isto toliko bodova minusa za trećeplasiranom Fortunom, koja drži mjesto koje nakon 34 kola vodi u baraž za plasman u Bundesligu.

Na prve dvije pozicije su Sankt Pauli i Holštajn Kil sa 54, odnosno 52 boda.

Inače, Tabaković ugovor sa Berlincima ima do ljeta 2026. godine.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!