Borac Posušje uživo prenos Premijer liga BiH

U ne baš zanimljivoj utakmici, Borac golom Alena Jurilja savladao Posušje.

Borac Posušje uživo prenos Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Proljećnoj seriji Posušja bez poraza došao je kraj u Banjaluci!

Golom Alena Jurilja Borac je porazio do ovog kola neporažene Posušake 1:0 (0:0), te se učvrstio na liderskoj poziciji.

U meču 28. kola Premijer lige BiH nije viđeno mnogo toga. Gosti su susret završili bez udarca u okvir gola, što dovoljno govori koliko su bili bezopasni na Gradskom stadionu.

S druge strane, ni Borac nije bio bogzna kako raspoložen. Pokušavali su "crveno-plavi" uglavnom iz daljine, a gol Jurilja došao je nakon prekida, kada se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i glavom zatresao mrežu gostiju.

Bio je ovo treći ovosezonski trijumf Borca protiv Posušja, ponovo bez primljenog gola. Borac je na stadionu "Mokri dolac" slavio 2:0, a pred domaćom publikom dva puta po 1:0.

Trijumfom protiv Posušja Borac je stekao osam bodova prednosti ispred Zrinjskog, koji večeras zatvara 28. kolo derbijem sa Sarajevom.

• BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Erera, Vuković, Lukić, Blagaić, Nišić, Hrelja. Trener: Vinko Marinović.
  • POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Petrović, Brković, Rozić, Mandić, Stapić, Marić, Maglica, Hanuljak, Jenjić. Trener: Denis Ćorić.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Standings provided by Sofascore

19:52

KRAJ

19:51

90+3' - Čavić mijenja Vukovića

Posljednja izmjena na meču.

19:50

90+3' - Pokušaj Brkovića iz velike daljine

Pokušao je sada Brković dalekometnim udarcem da iznenadi Miloševića, ali nije bio precizan.

19:48

90' - Tri minuta nadoknade

19:45

87' - Izmjena (Posušje)

Bašić u igri, meč je završio Vrgoč.

19:45

86' - Iznenadna prilika za Posušje

Izašao je Borčev golman Milošević van svog šesnaesterca, glavom izbacio loptu, koja je došla do gostiju, ali ipak Mandić nije uspio da pogodi gol. Posušje i dalje bez šuta u okvir protivničkog gola.

19:43

85' - Finiš susreta

Ulazimo u sami finiš meča, ništa zanimljivo ne dešava se na terenu Gradskog stadiona.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

19:40

82' - Još jedna izmjena

Kulašin umjesto Hrelje u timu Borca.

19:33

75' - Opet Vuković

Još jedna prilika za mladog fudbalera Borca, ali ni ovaj put nije uspio da pogodi.

19:32

74' - Vuković neprecizan

Šutirao je Vuković direktno iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane, međutim nije bio precizan. Kao i Lukić maloprije, pogodio je spoljni dio mreže.

19:31

74' - Nova promjena kod Posušja

Babić je zamijenio Hanuljka.

19:29

72' - I Marinović uvodi trojicu svježih igrača

Trostruka izmjena i kod domaćina. Iz igre su izašli Blagaić, Nišić i Lukić, a na terenu su Terzić, Fićović i Marčetić.

19:25

67' - Zamalo 2:0

Dobar centaršut Vukovića, na drugoj stativi bio je Lukić, ali je napadač Borca pogodio samo spoljni dio mreže.

19:23

65' - Još jedan šut Blagaića

Dobar prodor Blagaića, oslobodio se svojih čuvara, šutirao, ali tačno po sredini gola.

19:20

59' - Trostruka izmjena kod gostiju

Petrović, Stapić i Jenjić završili su meč, u igri su Pavlović, Jovašević i Kamenar.

19:13

52' - Zanimljiv pokušaj Lukića

Pokušao je najbolji strijelac Borca da atraktivno matira golmana Posušja, ali nema promjenje rezultata

19:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:49

- kraj prvog poluvremena -

Borac vodi protiv Posušja, sasvim zasluženo. Nije bilo mnogo prilika, ali domaći su imali terensku inicijativu i preko Alena Jurilja stigli do prednosti nakon prvih 45 minuta.

18:47

45' - Vuković preko gola

Dugo je tekla akcija Borca, lopta je na kraju došla do Vukovića, koji je ciljao, ali nije dobro naciljao - lopta je završila pored stative gola Posušja.

18:39

36' - Kakva šansa za Posušje!

Petrović se našao pred golom Borca, istrčao je golman domaćih Milošević, zatim se okliznuo, ali je fudbaler Posušja otišao previše ukoso, odlučio se zatim na udarac, ali je šutirao visoko preko gola.

Pogledajte tu situaciju:

18:37

Zanimljiva parola "Lešinara"

Izvor: MONDO

18:35

32' - Pokušaj Blagaića

Još jedna prilika za Borac, ali ovaj put Galić brani šut Blagaića.

18:35

32' - Prvi žuti karton na utakmici

Kapiten Borca Srđan Grahovac prvi je fudbaler sa javnom opomenom na susretu.

18:31

28' - GOOOL!!! Borac vodi!

Poveo je Borac. Blagaić je odlično izveo slobodan udarac, Jurilj se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i glavom pogodio za prednost domaćih.

18:18

16' - Erera neprecizan

Sada je iz velike daljine pokušao Erera, međutim nije bio precizan fudbaler Borca, pa nije bilo opasnosti po gol gostiju.

18:12

9' - Opasan pokušaj gostiju

Prvi pokušaj na utakmici, i to gostiju. Petrović je šutirao sa nekih 25 metara, ali preko gola.

18:08

5' - Bez uzbuđenja na startu susreta

Domaći drže više loptu u nogama, ali za sada se igra odvija oko centra terena.

18:03

1' - Počeo je meč

18:00

Uskoro počinje susret

17:59

Marinović i Ćorić

Srdačan pozdrav trenera Borca Vinka Marinovića i Posušja Denisa Ćorića opči početka utakmice.

17:35

Ekipe su na zagrijavanju

Još dvadesetak minuta da početka meča na Gradskom stadionu.

16:49

KLUPE:

• BORAC: Pavlović, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Čavić Vranješ, Kulašin, Terzić, Šušić, Marčetić.
  • POSUŠJE: Baćak, Ilinčić, Kamenar, Bašić, Bešlić, Pavlović, Babić, Jovašević, Boban.
16:47

SASTAVI:

• POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Petrović, Brković, Rozić, Mandić, Stapić, Marić, Maglica, Hanuljak, Jenjić. Trener: Denis Ćorić.
16:44

Službena lica

Meč u Banjaluci povjeren je zeničkom arbitru Sabriji Topaloviću. Pomagaće mu Davor Maksimović iz Doboja i Aleksandar Smiljanić iz Laktaša, dok je četvrti sudija Elvedin Topuzović iz Tuzle. Delegat na susretu biće Dario Đuran iz Modriče, a posmatrač suđenja Predrag Stankić (Bijeljina).