Spektakularan derbi u Mostaru: SEDAM GOLOVA - Zrinjski za 20 minuta poveo 3:0, a onda se sve zakuvalo! (FOTO)

Aktuelni šampion slavio u derbiju 28. kola Premijer lige BiH i ponovo smanjio prednost Borca na pet bodova.

HŠK Zrinjski Mostar Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski je za 20-ak minuta postigao tri gola protiv Sarajeva i činilo se da će doći do ubjedljive u derbiju 28. kola Premijer lige BiH. Ipak, do kraja meča vidjeli smo pravu dramu, još četiri pogotka i na kraju slavlje Mostaraca rezultatom 4:3 (3:1).

Iako su i gosti iz Sarajeva imali svoje prilike u ovom periodu, "plemići" su bili izuzetno golgeterski raspoloženi, pa je dva gola postigao Silvio Ilinković, a između ta dva pogotka u strijelce se upisao i Mario Ćuže.

Uslijedili su zatim problemi za domaćina, dvostruki strijelac Ilinković se ponovo povrijedio i morao je rano napustiti teren. Zatim je Hamza Čataković smanjio na 3:1 u samom finišu prvog dijela igre, da bi Renan Oliveira vratio neizvjesnost pogodivši za 3:2.

Ipak, kratko je trajala radost gostiju, jer je Nemanja Bilbija već u narednom napadu Mostarcima vratio dva gola prednosti. Nemanja Anđušić i 86. minutu vratio je dramu, vidjeli smo mnogo uzbuđenja u finišu, "bordo" tim tražio je i jedanaesterac duboko u nadoknadi, ali na kraju je ostalo 4:3.

Podsjetimo, ranije danas Borac je minimalnom pobjedom protiv Posušja (1:0) stekao osam bodova prednosti nad Zrinjskim, ali je aktuelni šampion BiH tu razliku pobjedom protiv Sarajeva ponovo smanjio na pet.