Tuzlaci dva puta vodili, ali "fenjeraš" slavio u Ugljeviku: Novica Maksimović heroj Zvijezde 09

U derbiju začelja Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 savladala je Tuzla siti nakon preokreta u Ugljeviku 3:2 (1:1).

Zvijezda 09 Tuzla siti 28. kolo Izvor: Facebook/Zvijezda 09

Važan meč u borbi za opstanak odigrali su fudbaleri Zvijezde 09 i Tuzle sitija u okviru 28. kola Premijer lige BiH, a tri boda ostala su u Ugljeviku nakon preokreta.

ZVIJEZDA 09 - TUZLA SITI 3:2 (1:1)

Iako su Semberci od samog početka meča u Ugljeviku bili bolji rival, prvi su do prednosti stigli gostujući fudbaleri iz Tuzle u osmom minutu.

Đorđe Pantelić je proigrao Rijada Kobiljara, koji je u mat poziciji zaobišao golmana Zvijezde 09 Luku Damjanovića i poslao loptu u mrežu - 0:1.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina!

Već u 15. minutu za izjednačenje se poslije centaršuta pobrinuo nigerijski internacionalac Kajode Saliman udarcem glavom - 1:1.

Nigerijcu je ovo bio peti pogodak u sezoni i najbolji je strelac ekipe iz etno-sela Stanišići.

Igralo se otvoreno na obje strane i stvoreno je još dosta prilika ispred Damjanovića i Tarika Abdulahovića, ali do odlaska na odmor se mreže više nisu tresle.

Gosti iz Tuzle su u nastavku ponovo prvi došli do prednosti  i to u 70. minutu kada je Pantelić ponovo savladao golmana Zvijezde 09 - 1:2.

Izabranici Bojana Trkulje su uzvratili već u narednom napadu kada je dosuđen penal za domaćina, koji je u novo izjednačenje pretvorio Novica Maksimović - 2:2.

Desetak minuta kasnije Maksimović je pogodio za preokret Zvijezde 09.

Luka Janković je centrirao u kazneni prostor, Hamza Redžić je izbacio loptu samo do Maksimovića, koji je pogodio mrežu Abdulahovića - 3:2.

Bila je ovo šesta pobjeda semberskog tima, a prva nakon čak pet vezanih poraza za podgrijavanje nade da mogu osigurati premijerligaški status i naredne sezone.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Janković, Ristanović, Šapić, Ponjević, Tomanović, Maksimović, Vadze, Saliman, Karaklajić, Vukoja. Trener: Bojan Trkulja

TUZLA SITI: Abdulahović, Hodžić, Delimeđac, Redžić, Nikić, Ćosić, Nukić, Sušić, Kobiljar, Mehanović, Pantelić. Trener: Adnan Osmanhodžić