Slavlje na Grbavici! Željezničar stigao do zlata vrijedne pobjede protiv Širokog Brijega

Autor Haris Krhalić

Željezničar protiv Širokog Brijega osvojio sva tri boda.

FK Željezničar NK Široki Brijeg  (22).JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Željezničara su u okviru 28. kola Premijer lige BiH na Grbavici savladali ekipu Širokog Brijega rezultatom 3:0. Tim sa Grbavice ove sezone igra katastrofalno te vodi žestoku borbu za opstanak koji je nakon večerašnjeg trijumfa djeluje dosta realnije.

Bio je ovo debi na klupi Željezničara za Dinu Đurbuzović koji je naslijedio Brunu Akrapovića, a svakako da nakon večerašnjeg meča može da bude zadovoljan.

Već u petom minutu utakmice u stopostotnoj prilici našao se Nedim Mekić čiji je udarac sa samo nekoliko metara odbranio mladi golman Širokog Brijega Ivan Puljić.

Na drugoj strani uzvratio je Mašić, koji je pokušao glavom nakon kornera, ali lopta ide malo preko gola.

Tim sa Grbavice na otvaranju drugog dijela stiže do vođstva i gola vrijednog pobjede. Sa lijeve strane centrirao je Radinović, a najviši u skoku bio je Krpić - 1:0.

U posljednjih 15 minuta Širokobriježani su preuzeli terensku inicijativu, ali su "plavi" uspjeli sačuvati prednost. Tim sa Grbavice trenutno ima 30 bodova te zauzima osmu poziciju. Deveti je Igman sa 28 dok Tuzla siti sa utakmicom manjem ima 27. Na posljednjem mjestu je Zvijezda 09 sa 17 osvojenih bodova.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Boljević, Galić, Amoa, Selimović.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić, Mužek, Prusina, Barišić, Mašić, Mišić, Bagarić, Buljan, Ćavar, Kuprešak.