Velež savladao Slogu: Tim iz Doboja nije postigao pogodak na sedam vezanih utakmica

Autor Haris Krhalić

Vlado Jagodić ima mnogo razloga za brigu, barem kada je u pitanju efikasnost njegovog tima.

đorđi gulijašvili Izvor: Promo/FK Velež

Fudbaleri Veleža su u okviru 28. kola savladali dobojsku Slogu rezultatom 1:0. Utakmicu u kojoj nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, obilježila je jaka kiša koja je otežavala fudbalerima oba tima. Pogodak vrijedan trijumfa i još jednog koraka ka Evropi postigao je Gruzijac Đorđi Gulijašvili.

Treba dodati kako je ovo bio sedmi vezani meč u kojem ekipa Vlade Jagodića nije postigla pogodak te peti vezani poraz u Premijer ligi BiH.

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Veleža preko Gulijašvilija koji je šutirao, a njegov udarac bez problema zaustavio golman Šćekić.

U 29. minutu slobodan udarac za Velež sa ruba 16 metara izvodi Gulijašvili, lopta je zakačila nekog u živom zidu i prevarili Šćekića koji je bio nemoćan – 1:0.

U 37. minutu odlična šansa i za Slogu. Nakon centaršuta Kvesića, najviši u skoku bio je Grabež, međutim njegov šut ispod prečke “vadi” golman Hadžikić.

Nakon 10 minuta igre u nastavku, Veselinović je uposlio Mrkaića koji postiže pogodak, ali pomoćni sudija podiže zastavicu zbog nedozvoljene pozicije.

Dodajmo da je današnju utakmicu sa tribina pratio i novi selektor „zmajeva“ Sergej Barbarez te direktor reprezentacije BiH Emir Spahić.