"Tragedija" u Splitu: Hajduk eliminisan iz Evrope

Autor Haris Krhalić

Slovački tim prejak za Splićane.

hajduk rakitić Izvor: MICHAL FAJT,ZOSPORTU.SK / imago sportfotodienst / Profimedia

Ružomberok je slavio na Poljudu i eliminisao Hajduk iz Evrope! Nakon 0:0 u prvoj utakmici, Slovaci su upisali minimalan trijumf u Splitu i osigurali plasman u plej-of Konferencijske lige.

Jedini pogodak na meču vidjeli smo u sedmom minutu kada je Zvonimir Šarlija pogodio vlastitu mrežu nakon kornera.

Veliki je ovo šok i razočarenje za navijače Hajduka koji su i ove sezone gajili velike nade. Inače, Ružomberok je prošle sezone završio na petom mjestu slovačkog šampionata, ali je zahvaljujući činjenici da je osvojio Kup izborio izlazak u Evropu.

Imao je Hajduk dosta prilika u prvom dijelu dok smo u nastavku utakmice gledali bezidejan tim koji prema podacima na Transfermarktu vrijedi osam puta više od večerašnjeg rivala.

Izabranicima Đenara Gatuza ostaje još da sanjaju o ligaškoj tituli, ali ako se po jutru dan poznaje navijači Hajduka neće imati pretjerano mnogo razloga za slavlje.

Što se tiče ostalih hrvatskih klubova Osijek je na penale ispao od Zire, dok je Rijeku izbacio Elfsborg, ali će ona imati još jednu šansku u plej-ofu Konferencijske lige, a protivnik je Olimpija.

Dinamo Sergeja Jakirovića u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona će snage odmjeriti sa Karabagom.