Zrinjski dugo vodio, ali su "crveno-plavi" u finišu uspjeli da dođu do remija na stadionu "Pod Bijelim brijegom."

Zrinjski Borac Premijer liga BiH 6. kolo Izvor: Promo/FK Borac Banjaluka

Uoči derbija šestog kola Premijer lige BiH Zrinjski i Borac bili su perfektni, Mostarci sa tri pobjede u isto toliko mečeva, a Borac sa skorom dva od dva. Iako su na stadionu "Pod Bijelim brijegom" i jedni i drugi prekinuli pobjednički niz, i dalje su neporaženi.

Dugo je vodio Zrinjski, ali su "crveno-plavi" stigli do velikog boda u finišu meča. Remi Banjalučanima donio je Đorđe Despotović, koji je nedavno stigao u Borac, te odmah u debiju postigao gol vrijedan remija.

ZRINJSKI - BORAC 1:1 (1:0)
/Ćorluka 28 - Despotović 86/

Iako je Borac dobro počeo meč, izostale su velike prilike, a Mostarci su do vođstva stigli u 28. minutu. Jurih Karolina nije dobro reagovao na jednu dubinsku loptu, sve je dobro ispratio Josip Ćorluka, stigao do nje i onda matirao Filipa Manojlovića.

Prethodno je Srđan Grahovac tražio penal, nakon što je na kapitena Borca startovao Hrvoje Barišić, konsultovao je sudija Irfan Peljto i VAR sobu, ali nije dosudio kazneni udarac za goste.

Sačuvali su domaći prednost do kraja prvog dijela igre, bolje otvorili nastavak, a onda je Mladen Žižović napravio prave izmjene, uveo u igru trojicu debitanata, što se na kraju ispostavilo kao dobitni potez.

Nije bilo mnogo prilika na meču, a svoju prvu pravu gosti su pretvorili u izjednačenje. David Čavić pokrenuo je akciju gostiju, na lijevoj strani prošao je Sandi Ogrinec, proigrao Despotovića, koji majstorski trese mrežu Mostaraca za 1:1.

U petom minutu nadoknade, u posljednjem napadu na meču, David Čamber našao se pred golom Borca, ali je loše zahvatio loptu iz idealne pozicije i propala je posljednja prilika za promjenu rezultata. Ostalo je 1:1.

Zrinjski je tako stigao do desetog boda, a Borac do sedmog. U narednom kolu očekuju nas još dva derbija - Mostarci će igrati u gostima protiv Željezničara, dok će Borac ugostiti Sarajevo.

Detalje meča potražite klikom na sekciju "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:43

KRAJ

Podjela bodova - 1:1.

21:42

90+5' - Kakva prilika za Zrinjski!

Velika šansa za Čambera, mogao je donijeti Zrinjskom veliku pobjedu, ali je sa samo tri-četiri metra promašio gol Borca.

21:39

90+1' - Gužva na terenu

Koškanje igrača u finišu meča, Tičinović je dobio žuti karton nakon svega.

21:37

90' - Tri minuta nadoknade

21:34

86' - GOOOL!!! Despotović pogađa na debiju - 1:1!

Đorđe Despotović donosi izjednačenje Borcu. Ogrinec je asistirao sa lijeve strane, a Despotović postigao prvi gol u dresu Banjalučana. Sve je započeo Čavić, što znači da su prvu pravu priliku za goste kreirala trojica fudbalera koja su ušla u drugom poluvremenu. Sjajne izmjene Žižovića.

21:31

84' - Dvostruka izmjena kod domaćih

Čamber mijenja Topića, a Rušević Mulahusejnovića.

21:28

80' - Žuti karton za Topića

Dva prekršaja Topića u istom napadu, za žuti karton.

21:25

77' - Čavić mijenja Ereru

21:24

76' - Jurilj mijenja Ćužea

Zaigraće Jurilj protiv svog nekadašnjeg kluba u posljednjih 15-ak minuta utakmice.

21:23

75' - Povreda Šunjića

Pukla je arkada Šunjiću, igraće Mostarci nakratko sa igračem manje.

Izvor: Ivica Mucić/hercegovina.in

21:21

73' - Dobar prodor Kulašina

Želio je Kulašin da uradi sve sam, dobro je prošao po desnoj strani, ali na kraju nije uspio da iznudi ni korner. Propala je potencijalno dobra prilika za Banjalučane da dođu do izjednačenja.

21:16

68' - Konačno prilika za Borac

Mogao se Ogrinec proslaviti nakon samo dva minuta provedena u igri. Dobro je ispratio ubacivanje iz kornera sa desne strane, šutirao iz prve, ali nije bio dovoljno precizan. Mostarci i dalje imaju gol prednosti.

21:14

67' - Ćuže sa distance

Pokušaje Ćuže iz daljine, no nema problema za Manojlovića.

21:13

66' - Nova promjena u Borčevom timu

Još jedan debitant u dresu Borca. U igri je sada i Ogrinec, a Slovenac je zamijenio Skorupa.

21:10

63' - Šansa nakon kornera

Velika šansa za Zrinjski da povede 2:0. Posavec je nakon kornera šutirao glavom, ali nije pogodio.

21:08

60' - Vrijeme je za izmjene

Mijenja Žižović. Hrelja je završio meč, na teren će Despotović. Nikolov je u igri umjesto Srećkovića.

Kod Zrinjskog, strijelac gola Ćorluka ustupa svoje mjesto Posavecu.

21:04

56' - Žuti karton - Šunjić

Prvi zapisani igrač domaćeg tima je Toni Šunjić.

20:59

51' - Kulašin izblokiran

Sada brz kontranapad Borca i prilika za Kulašina, koji je izblokiran i biće samo korner za "crveno-plave".

20:58

49' - Zrinjski konkretniji

Opasan napad domaćih na startu drugog poluvremena, Skorup je izgubio loptu i omogućio Mostarcima da se nađu u prilici, ali nema promjene rezultata.

20:53

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

20:36

- poluvrijeme -

20:32

45' - Četiri minuta nadoknade

20:29

42' - Žuti karton i za Ereru

Napravio je Erera prekršaj, a onda ljutitu udario loptu i Peljto mu nije oprostio - drugi žuti karton za goste.

20:21

34' - Srećkoviću žuti karton

Nakon starta nad Malekinušićem, Srećković je zaradio javnu opomenu, prvu na večerašnjem meču.

20:15

28'- GOOOL! Zrinjski vodi!

Velika greška Karoline, bio je neodlučan i propustio priliku da otkloni opasnost, a Ćorluka pogađa za vođstvo Mostaraca.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

20:13

26' - Banjalučani traže penal

Grahovac je srušen u šesnaestercu Zrinjskog, Barišić je reagovao, gosti su tražili penal, a najglasniji je bio kapiten Borca. Ipak, nakon konsultacije sa VAR sobom, Peljto je odlučio da prekršaja nije bilo.

20:00

13' - Manojlović!

Ekspresno uzvraćaju i Mostarci, ali ovaj put Manojlović je na pravom mjestu.

19:59

13' - Gužva u kaznenom prostoru domaćih

Prva šansa, i to za Borac. Gužva u šesnaestercu Zrinjskog, golman Marić je odbio loptu do Kulašina, koji pokušava, ali njegov šut je izblokiran i otklonjena je opasnjost.

19:56

10' - Bez uzbuđenja

Početak utakmice nije donio uzbuđenja, za sada bez prilika u Mostaru.

19:45

1' - Počela je utakmica

19:44

Uskoro počinje meč

Igrači, predvođeni sudijom Peljtom, izlaze na teren. Očekujemo početak utakmice.

18:57

Na klupi su:

• ZRINJSKI: Karačić, Mašić, Jurilj, Mlinar, Mamić, Posavec, Savić, Abdurahimi, Kozina, Rušević, Čamber.
  • BORAC: Šiškovski, Nikolov, Datković, Đajić, Subić, Čavić, Vranješ, Bajde, Šušić, Ogrinec, Despotović.
18:55

SASTAVI

• ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Mulahusejnović, Malekinušić, Surdanović, Ćuže, Topić, Ćavar, Šunjić, Tičinović. Trener: Mario Ivanković.
  • BORAC: Manojlović, Majers, Srećković, Hrelja, Grahovac, Erera, Karolina, Kulašin, Savić, Skorup, Vukčević. Trener: Mladen Žižović.
18:30

Tabela

Standings provided by Sofascore

18:15

Službena lica

Kao i prošle sezone u Mostaru, na centru će biti najbolji bh. sudija Irfan Peljto. Pomagaće mu Senad Ibrišimbegović iz Travnika i još jedan Sarajlija Emir Zahiragić. Luka Bilbija iz Prijedora je VAR sudija, a AVAR Josip Čolić iz Kupresa.