Velež za 20 minuta "sredio" GOŠK - 0:4 u Gabeli! Het-trik Mlinarića za poruku Zrinjskom pred mostarski derbi!

Mostarci su trijumfovali u prvom od dva hercegovačka derbija u ovom kolu.

Premijer liga BiH GOŠK Velež Izvor: Promo/FK Velež Nevesinje

Prvi od dva večerašnja hercegovačka derbija osmog kola Premijer lige BiH, onaj između GOŠK-a i Veleža, završen je više nego ubjedljivim trijumfom "rođenih", koji su u prvom poluvremenu za samo 20 minuta postigli tri gola i praktično već tad prelomili ovaj meč.

GOŠK – VELEŽ 0:4 (0:3)
/Mlinarić 14 pen, 35, 49, Jevtović 20/

Tim turskog trenera Irfana Buza je do vođstva stigao u 14. minutu.

Par minuta prije, gosti su tražili od sudije Amina Efendića da dosudi penal, nije se Sarajlija oglasio, ali je promijenio odluku nakon poziva iz VAR sobe da pregleda snimak.

Provjera je trajala nekoliko minuta, a na kraju je jedanaesterac u gol pretvorio Mihael Mlinarić.

Samo šest minuta je bilo potrebno "rođenima" da dođu do drugog gola na stadionu "Perica-Pero Pavlović". Milan Jevtović je umakao odbrani Gabeljana i matirao Vasilija Kolaka, igrači GOŠK-a smatrali su da se krilni napadač Mostaraca nalazio u ofsajdu, ali su u VAR sobi bili mišljenja da ništa nije bilo sporno.

Desetak minuta prije odlaska na odmor, Mlinarić je postigao svoj peti pogodak u sezoni. Centrirao je Ante Oreč sa desne strane, a na pravom mjestu se našao napadač iz Koprivnice, za ogromnu prednost Veleža pred drugih 45 minuta.

U nastavku meča još jedna lopta je završila u mreži nemoćnih Gabeljana. Poslije četiri minuta igre, Mlinarić je novim golom kompletirao sjajnu partiju i postigao svoj drugi het-trik u dresu Veleža, nakon što je u posljednjem kolu prošle sezone "spakovao" tri gola Tuzla sitiju.

Naredno kolo za ekipu Veleža donosi gradski derbi sa Zrinjskim (28. septembar, 20.45), dok će GOŠK pokušati u Konjicu (29. septembar, 13.00), da stigne do prve pobjede u sezoni.

Startne postave

GOŠK: Kolak, Lagumdžija (od 71. Marić), Šuta, Mizić, Novaković (od 46. Čoko), N. Perić, Šroler, Ikić (od 53. Ljukovac), Mihaljević (od 53. Milićević), Martić, Gogić (od 46. Lukić). Trener: Danijel Pranjić.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Halilović, Pršeš (od 59. Muselijani), Hrkać, Mlinarić (od 74. Haskić), Šturm, Jevtović (od 59. Lauš), Vehabović (od 70. Alveš Lusio), Mehremić, Milak (od 70. Šikalo). Trener: Irfan Buz.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!