Radnik "trojkom" protiv Slobode prekinuo niz poraza: Bijeljinci u pobjedničkom raspoloženju dolaze u Banjaluku!

Bijeljinci su trijumfovali nad crveno-crnima u prvoj utakmici osmog kola Premijer lige BiH.

FK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Premijerni meč osmog kola Premijer lige BiH, na Gradskom stadionu u Bijeljini, između Radnika i Slobode završen je trijumfom bijeljinskog sastava:

RADNIK – SLOBODA 2:0 (1:0)
/Pantelić 39 pen, 65/

Zahvaljujući dvostrukom strijelcu Đorđu Panteliću, ekipa Velibora Đurića je prekinula niz poraza koji je trajao tri kola (Sarajevo 2:0, Igman 0:1, Posušje 3:1), dok je, sa druge strane, Sloboda i nakon osmog meča u sezoni bez pobjede, uz dva remija i šest poraza.

Dva penala smo vidjeli u prvom duelu ove runde, po jedan na obje strane, a nakon što Tuzlaci nisu materijalizovali svoj udarac sa "kreča" – jesu igrači domaćeg sastava.

U 15. minutu je dosuđen jedanaesterac za Slobodu nakon što je pred golom Radnika fauliran Talison. Odgovornost je preuzeo Petar Kunić, ali je njegov udarac odbranio Filip Samurović, koji je debitovao za Radnik u prošlom kolu u Posušju.

Sa druge strane, u 39. minutu, Radnik je iz penala stigao do vođstva. Golman Tuzlaka Elvir Trako je u svom kaznenom prostoru faulirao Žoela da Silvu, a Musa je pokazao na bijelu tačku sa koje je precizan bio Đorđe Pantelić.

Poslije dvadeset minuta nastavka, Đurićevi puleni uduplali su prednost.

Drugu "recku" pored svog imena upisao je Pantelić, dok je samo pet minuta nakon njegovog drugog pogotka poentirao i Damjan Krajišnik, ali je taj gol poništen zbog prekršaja nad Alenom Kurtalićem u ranijoj fazi napada.

Na ovom meču, na klupi Slobode nije bio prvi trener Marko Maksimović zbog isključenja u prošlom kolu, na gostovanju Igmanu, pa je tako ekipom sa Tušnja komandovao pomoćnik Damir Memišević.

U narednom kolu, Radnik će u nedjelju od 21.00 čas gostovati Borcu, dok će Sloboda dan ranije od 16.00 časova dočekati Slogu Meridian.

RADNIK: Samurović, Janjić, Pavlović, Krajišnik (od 87. Amidžić), Pantelić, Veljkić (od 75. Antonijević), Sivac, Mehanović (od 87. Subašić), Maričić, Jovanović (od 75. Klenpić), Da Silva (od 67. Teodorović). Trener: Velibor Đurić.

SLOBODA: Trako, Bratovčić, Talison, Kunić (od 74. Jovašević), Janketić (od 57. Husejinović), Beganović, Čajić, Hrvanović (od 74. Žlibanović), Hadžanović (od 63. Kurtalić), Osmanković, Mekić (od 74. Komija). Trener: Marko Maksimović.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!