Kiks Dinama u Puli: Hajduk ima odličnu šansu da pobjegne na +4

Autor Haris Krhalić

Dinamo se iz Pule vraća sa samo jednim bodom.

Dinamo remizirao u Puli sa Istrom Izvor: Eibner-Pressefoto/Memmler / imago sportfotodienst / Profimedia

Istra i Dinamo odigrali su bez pobjednika u utakmici desetog kola HNL-a u Puli rezultatom 2:2.

Domaći tim poveo je golom Lisice u 43. minutu. Nakon jedne lijepe akcije, lopta stiže do krilnog napadača Istre koji sa nekih 20-ak metara šalje loptu u Dinamovu mrežu.

„Modri“ do izjednačenja stižu u 52. minutu kada je strijelac bio Ademi. Luka Stojković ubacio je sa desne strane, a kapiten Dinama našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i glavom savladao domaćeg golmana.

Istra je do nove prednosti stigla samo minut kasnije kada je Bejata pogodio za 2:1. Istra je u 64. minuti ostala s igračem manje. Keler je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Petrom Sučićem, a sudija Dario Bel podijelio je još dva crvena kartona klupi Istre.

U 79. minutu golman Istre Lovro Majkić srušio je Petkovića u kaznenom prostoru, a Sandro Kulenović bio je precizan s 11 metara za izjednačenje. Krenuo je Dinamo i po treći pogodak, ali se domaći tim uspio odbraniti.

Izabranici Nenada Bjelice ovom pobjedom mogli su do prvog mjesta na tabeli, ali umjesto toga će Hajduk imati priliku da pobjegne Rijeci i timu iz Zagreba na četiri boda i na taj način se osami na prvoj poziciji. Splićani sutra od 16 časova igraju protiv Slaven Belupa, koji je trenutno posljednji na tabeli HNL-a.