• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nekadašnji Zvezdin biser (19) kreće ispočetka poslije Amerike: Vratio se u Evropu, čeka ga saigrač sa Marakane

 Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

Jovan Mijatović se vratio u evropski fudbal godinu dana posle odlaska u Njujork.

 Jovan Mijatović prešao u Leven u Belgiji Izvor: Jose Luis Melgarejo / imago sportfotodienst / Profimedia

Bivši napadač Crvene zvezde Jovan Mijatović (19) novi je član belgijskog kluba Leven. I dalje veoma mladi centarfor došao je u grad na 25 kilometara od Brisela na pozajmicu iz Njujork sitija, kluba praktično u vlasništvu Mančester sitija.

Mijatović je napustio Zvezdu prije godinu dana, u februaru 2024, ali u Americi se nije snašao kao u prvom timu crveno-bijelih, u kojem je bio zapažen i u Ligi šampiona. Noseći dres Njujork sitija, postigao je jedan gol na 15 nastupa, uz dvije odigrane partije za razvojni tim tog kluba.

Zato je procijenjeno da je za njega najbolje da se vrati u Evropu, što je i učinio i biće saigrač srpskom krilu Stefanu Mitroviću, sa kojim je igrao u Zvezdi. Obojica su u ekipi Velšanina Krisa Kolmena na pozajmici, jer je i Mitrović igrač Verone, za koju je u proljećnoj polusezoni 2024. odigrao 10 utakmica, ukupno samo 388 minuta.

U dresu Levena Mitrović je dobio šansu i nastupio 18 puta, uz jedan postignuti gol i asistenciju. Sigurno poučen i tim primjerom, Mijatović je odabrao selidbu u Belgiju. Njihov tim je na 12. mjestu tabele i prvi je iznad "crte" zone ispadanja.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC