Sloboda odnijela bod s "Koševa" (FOTO, VIDEO)

Sarajevo i Sloboda podijelili su bodove na "Koševu" odigravši 1:1, dok je Olimpik slavio protiv Širokog Brijega na svojoj "Otoci" u prvim današnjim mečevima 11. kola Premijer lige BiH.

Premijer liga BiH 11. kolo rezultati Sarajevo Sloboda 1:1, Olimpik Široki Brijeg 3:1 Izvor: MONDO

Prva dva današnja meča 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u Sarajevu.

Sarajevo i Sloboda u jednom od derbija kola podijelili su bodove, dok je Olimpik pomalo neočekivano na "Otoci" savladao Široki Brijeg rezultatom 3:1.

U duelu Sarajeva i Slobode sjajan gol u finišu prvog poluvremena postigao je Mersudin Ahmetović i tako bordo timu donio prednost protiv svog nekadašnjeg kluba.

Ahmetović se nije radovao nakon što je sjajnim udarcem glavom pogodio za 1:0.

Sloboda je do izjednačenja i boda stigla preko Sulejmana Krpića. Odlično se fudbaler Slobode snašao ispred gola Sarajlija i glavom pogodio za 1:1.

Pogledajte golove:

SARAJEVO - SLOBODA 1:1 (1:0)

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Sarić, Crnkić, Hebibović, Mihojević, Ćetković, Ahmetović, Ivetić. Trener: Mehmed Janjoš.

SLOBODA: Pirić, Škahić, Krpić, Zeba, Subić, Grahovac, Hasanović, Ordagić, Todorović, Zec, Merzić. Trener: Amir Spahić.

Olimpik je nakon prvog poluvremena imao gol prednosti protiv Širokog Brijega, a u nastavku je dodatno uvećao to vođstvo i stigao do tek drugog slavlja ove sezone.

Golom Armina Mahovića "vukovi" su stekli prednost pred pauzu. Karić mu je sjajno asistirao, a Mahović u brzom kontranapadu poslao loptu kroz noge golmanu gostiju Antoniju Soldi iza leđa.

Nakon desetak minuta u nastavku Adnan Osmanović odlično se snašao nakon što je Karićev udarac uz pomoć prečke odbranio Soldo. Fudbaler Olimpika odlično je reagovao glavom i pogodio za 2:0. Ipak, 13 minuta kasnije prednost domaćih prepolovio je Luka Menalo, nakon odličnog centaršuta Stjepana Lončara sa desne strane. Tu nije bio kraj. Alem Plakalo golom u samom finišu postavio je konačnih 3:1.

OLIMPIK - ŠIROKI BRIJEG 3:1 (1:0)

OLIMPIK: Bandović, Regoje, Milović, Mahović, Karić, Drljević, Isić, Mašić, Lelić, Hadžić, Vrdoljak. Trener: Dragan Radović.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Plazonić, Krstanović, Baraban, Vagner, Lončar, Bralić, Crnov, Marković. Trener: Branko Karačić.