Nastasić stavio "rampu" u Lajpcigu

Prvi put ove sezone tim iz Gelzenkirhena odigrao neriješeno i po prvi put u Bundesligi osvojio bod na gostovanju protiv Red Bula u Lajpcigu (0:0).

Poslije pet vezanih poraza, Šalke se malo konsolidovao i pobjegao sa dna tabele, a u nedjelju u devetom kolu šampionata Njemačke upisao je i prvi ovoezonski remi i to u Lajpcigu, gdje je u dosadašnja dva susreta oba puta poražen.

RB LAJPCIG - ŠALKE 0:0

Iako su fudbaleri Lajpciga imali inicijativu tokom gotovo svih 90 minuta, Šalkeova odbrana na čelu sa srpskim internacionalcem Matijom Nastasićem je bila bez greške i zasluženo nosi bod u Gelzenkirhen.

Nastasiću se čak ukazala šansa u 27. minutu da dovede goste u vođstvo, ali je izblokiran, da bi nakon kornera Bril Embolo promašio ono što se u žargonu kaže da je "bilo teže promašiti".

Sa pet metara, Švajcarac je "sam kao duh" glavom šutirao pored stative gola tima iz Lajpciga.

U nastavku je viđena slična situacija, domaćin je napadao, stvarao prilike, doduše ne baš one iz kategorije stopostotnih, ali najbolji strijelci Timo Verner, Jusuf Poulsen i Marsel Sabicer nisu uspjeli da slome odličnu Šalkeov "zid" kojim je "komandovao" Nastasić.

Interesantno, poput Nastasića na "Red Bul Areni" grešaka nije imao ni arbitar Feliks Brih, koji je posebno omražen kod navijača Srbije zbog nedosuđenog penala nad Aleksandrom Mitrovićem na Mundijalu protiv Švajcarske.