Napoli poslije 15 godina zaustavljen u Ferari, "sedmica" Atalante!

Napolitanci prvi put poslije 15 godina nisu uspjeli da stignu do pobjede nad SPAL-om (1:1), dok je Udineze prošao kao bos po trnju u Bergamu (7:1).

SPAL nije nikad pobijedio Napolitance u svojoj istoriji, a samo jednom je uspio da ostane neporažen na stadionu "Paolo Maca" u Ferari. Bilo je to 2004. godine kada je susret u okviru Serije C završen bez pobjednika i golova.

U posljednjih 15 godina, gosti pod Vezuvom su povezali četiri pobjede, koliko su i odigrali međusobnih utakmica, ali danas nije bio njihov dan!

SPAL - NAPOLI 1:1 (1:1)

Krenulo je prema planovima trenera Karla Anćelotija brzim golom gostiju, a strijelac je u devetom minutu bio Arkadijuš Milik.

Poljak je od Alana dobio loptu na 20-ak metara i majstorski pogodio mrežu domaćina - 0:1.

Samo sedam minuta kasnije, SPAL je izjednačio nakon što je Jasmin Kurtić odlično reagovao u kaznenom prostoru i iz prve pogodio donji ugao golmana Davida Ospine - 1:1.

Srpski internacionalac Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za SPAL i zaradio žuti karton, dok je njegov sunarodnik Nikola Maksimović meč pogledao sa klupe za rezervne igrače Napolija.

Do odlaska na odmor, sudija Federiko La Penja je pokazao na penal za Napoli poslije igranja rukom Franćeska Vikarija, međutim, poslije konsultacija sa VAR sobom, promijenio je odluku.

U nastavku su gosti sa "Sao Paola" sve karte bacili u napad, stvorili su sijaset šansi ispred golmana Etrita Beriše, koji je sjajno branio udarce Milika i Drisa Mertensa, a kad bi Albanac bio nemoćan, onda je i sreća bila na strani domaćina.

Poput udarca Fabijana Ruiza iz 74. minuta kad je stativa spasila SPAL.

Atalantu je u nedjelju naljutio Udineze brzim vođstvom u Bergamu, pa je na krilima Josipa Iličića, dvostrukog strijelca, preokrenuo do odlaska na odmor, a novom ubjedljivom porazu ekipe sa "Friulija" od čak 7:1 kumovao je i crveni karton Nikolasa Opukua.

Do kraja su domaći uspjeli da kompletiraju "sedmicu" zahvaljujući Luisu Mjurijelu, koji je postigao het-trik, doduše dva pogotka postigao je iz penala. Interesantno sa meča u Bergamu je i to da je 17-godišnji napadač iz Obale Slonovače Amad Traore postigao svoj prvenac na debiju u Seriji A.

Torino je uspio da nadoknadi minus iz prvog poluvremena protiv Kaljarija (1:1), ali nije uspio da prekine negativnu seriju od čak četiri utakmice bez trijumfa.