Klopov Liverpul je neuništiv: Siti se nadao do 94. minuta - uzalud!

"Redsi" gubili do 87. minuta, a onda ekspresno okrenuli rezultat i sačuvali šest poena prednosti u odnosu na "građane". I šampion se dobro namučio!

Liverpul je zaista teško slomiti!

I kada ne igraju na svom nivou i kada se čini da će izgubiti ili bar prosuti dva boda, igrači Jirgena Klopa pokažu da imaju ono "nešto" što čini šampionski tim! Za sada su "samo" prvaci Evrope, a ako ovako nastave konačno će postati i prvaci Engleske!

Aston Vila - Liverpul 1:2 (1:0)

Golom Egipćanina Trezegea posle prekida u 21. minutu, domaćin je u Birmingemu stekao prednost protiv lidera i sve do 87. minuta činilo se da će tim Dina Smita prvi ove sezone savladali moćan Klopov sastav.

Preživeli su domaći napade favorita, VAR im je pomogao sumnjivo poništenim pogotkomRoberta Firmina zbog ramena "preko crte", ali ipak nisu izdržali do kraja.

Vođstvo Vile trajalo je do 87. minuta i nije bilo dovoljno ni za bod.

Liverpul je izjednačio rezultat golom Endrjua Robertsona glavom na odličan centaršut Manea za 1:1, a potom je Senegalac lično zatresao mrežu za konačnih 1:2. Momak visok 175 centimetara bio je u 94. minutu na pravom mestu da sa "prve" stative skrene u gol loptu koju je iz kornera centrirao Trent Aleksander Arnold.

Slavio je Jirgen Klop, slavili su i navijači Redsa. Posle 11 kola njihov tim je zadržao šest poena prednosti u odnosu na branioca titule, koji je prolio mnogo znoja kod kuće, teško pobedio tim iz zone ispadanja, ali na kraju saznao da tim uspehom nije smanjio zastatak za momcima iz Liverpula.

Mančester siti - Sautempton 2:1 (0:1)

"Građani" nisu dozvolili da holivudsko subotnje popodne poveća njihov zaostatak za šampionom, uoči međusobnog meča dva najbolja engleska tima sledećeg vikenda na Enfildu.

Ofanzivac Sautemptona Džejms Vard Praus ušunjao se u 13. minutu u kazneni prostor "građana" i sa ivice peterca poslao u mrežu odbitak posle odbrane Edersona. Sitiju je bilo potrebno mnogo vremena da se oporavi od toga i da najpre izjednači udarcem Serhija Aguera iz gužve u 70. minutu, a potom i da pobedi udarcem defanzivca Kajla Vokera posle loše procene golmana Aleksa Mekartija.

Biće to spektakularan derbi sledeće nedelje.