Zvezda "štiklom" srušila Totenhem: Bliži se evropsko prolјeće!

Ekipa Slavoljuba Đorđevića ostvarila izuzetno važnu pobјedu u 4. kolu Lige šampiona za mlade.

Jesu primili devet golova u Londonu, ali te su rane "zaliјečene", a drugo mјesto na tabeli okupirano!

CRVENA ZVEZDA - TOTENHEM 2:0 (0:0)
/Radulović 69, Piplica 90+3/

Omladinci Crvene zvezde savladali su Totenhem u zanimljivoj utakmici "na krovu" i tako napravili važan korak ka narednoj fazi takmičenja.

Prvu priliku na meču imali su domaći, kada je Burmaz odlično šutirao malo pored lijeve stative gola Totenhema.

Imala je Zvezda inicijativu u prvih pola sata igre, a najviše su se isticali upravo Burmaz i Radulović. "Pijevci" su pokušali preko Vajta udarcem sa distance, dok je Miloš Pantović u 39. minutu imao odličnu šansu, šutiravši pored gola u situaciji "jedan na jedan".

U nastavku ni jedni ni drugi nisu željeli da mnogo rizikuju, da bi u 69. minutu crveno-bijeli došli do vođstva preko Andrije Radulovića!

Babić je u toj akciji glavom uposlio Zvezdinog kreativca, ovaj je sam izašao pred golmana Bijea i rutinski ga savladao.

Poslije dolaska u vođstvo, crveno-bijeli su uspjeli da u velikoj mjeri neutrališu napade Spursa i da prikažu vrlo zrelu igru, naročito poslije njihovog posljednjeg susreta u Londonu.

Golman Andrija Katić je možda i heroj ovog trijumfa, jer je svom timu omogućio šansu za trijumf.

U prvom minutu nadoknade meča je odbranio izuzetnu šansu gostiju, da bi minut i po kasnije na drugoj strani Petar Piplica postigao gol za 2:0!

Borislav Burmaz mu je samo minut ranije ustupio mjesto na terenu, da bi Babić "šmekerski" ostavio povratan pas za Piplicu koji smješta loptu u mrežu za radost na tribinama TC "Stadion".

Ovo je vrlo važna pobjeda za Zvezdu i sada su izbili na drugo mjesto poslije četiri odigrana kola, a onaj poraz od 9:0 u prvom meču protiv Totenhema je stoga ublažen.

Bajern je prvi sa 10 bodova, Zvezda je druga sa sedam, Totenhem ima četiri, a Olimpijakos samo jedan.

Ekipa Slavoljuba Đorđevića je sada dosta bliža plasmanu u drugi krug takmičenja.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.