Od 1:3 do 4:3 u 96. minutu: Imamo utakmicu sezone u Italiji!

I dok je cijeli svijet čekao da vidi ko će osvojiti Zlatnu loptu, Kaljari i Sampdorija odigrali izvanredan meč u posljednjem meču 14. kola Serije A.

Teško da se ovome iko nadao, ali utakmica Kaljarija i Sampdorije bila je pravi melem za oči svih ljubitelja fudbala, pošto su na stadionu "Sardenja" gledaocima pružili prvoklasni spektakl!

KALJARI - SAMPDORIJA 4:3 (0:1)
/Najngolan 69, Pedro 74, 76, Ćeri 90+6 - Kvaljarela pen. 38, 70, Ramirez 52/

Sve oči su možda bile uprte u Pariz i šestu "Zlatnu loptu" Lionela Mesija, ali sigurno će svima koji su ovaj meč propustili biti bar malo žao.

Kaljari je gubio 0:2 i 1:3, ali je u dramatičnoj završnici u meču punom ritma i prelijepih golova do pobjede stigao u šestom minutu nadoknade vremena!

Heroj je bio Alberto Ćeri odličnim udarcem glavom, tako omogućivši svom timu nastavak sjajne sezone.

Nije ništa nagovještavalo u prvih pedesetak minuta da bismo mogli da dobijemo goleadu, a Sampdorija je povela preko Fabija Kvaljarele i njegovog udarca iz penala.

Gaston Ramirez je početkom drugog poluvremena na dodavanje Kvaljarele iz teške pozicije odlično pogodio gornji "kontra" ugao, pravo u rašlje gola Kaljarija. Ali čak ni takav pogodak se nije mogao staviti u isti koš sa naredna tri.

U razmaku od osam minuta između 69. i 77. viđena su čak četiri pogotka. Prvo je Rađa Najngolan maestralno pogodio "žabicom" u donji ugao gola Sampdorije.

Gosti su uzvratili minut kasnije kada je Kvaljarela snažnim volej udarcem vratio rezultat na dva gola prednosti. Ali tada je sve počelo!

Na scenu je stupio Žoao Pedro i u razmaku od dva minuta donio izjednačenje ekipi Rolanda Marana.

Prvo je na centaršut Luke Pelegrinija baš u stilu Kvaljarele u skoku "štiklom" udario loptu i poslao neodbranjiv udarac, da bi odmah zatim odlično reagovao na centaršut Najngolana.

I onda, za kraj, Alberto Ćeri je u 96. minutu šokirao Sampdoriju za veliko slavlje svih u Kaljariju.