Lautaro Martinez odveo Inter na vrh, Imobile nastavio nestvaran niz

"Nerazuri" minimalnom pobjedom protiv SPAL-a iskoristili (k)iks Juventusa i zasjeli na lidersku poziciju Serije A. Ćiro Imobile postigao 17. gol u 14 kola.

Inter je lider Serije A.

"Nerazuri" su uspjeli iskoristiti remi Juventusa i Sasuola (2:2) u "matine terminu", te pobjedom protiv SPAL-a 2:1 (2:0) na "Đuzepe Meaci" preuzeli prvo mjesto, sa bodom prednosti ispred aktuelnog šampiona.

Veći dio posla odrađen je u prvom poluvremenu, kada je Lautaro Martinez sa dva gola donio sigurnu prednost domaćinu, ali tim Antonija Kontija kao da se previše opustio na pauzi između dva dijela igre.

Poslije samo pet minuta u nastavku, SPAL je to iskoristio i prepolovio zaostatak. Lijepo je Matija Valeti naciljao i pogodio mrežu iznenađenog Samira Handanovića.

U 70. minutu Argentinac je mogao do het-trika, ali je želio da predribla i golmana i prilika je propala. Na drugoj strani mogao je Nenad Tomović pet minuta kasnije pogoditi za 2:2. Bio je u izglednoj poziciji, ali je promašio loptu.

Ostalo je 2:1, čime je Inter oborio klupski rekord - prvi put u istoriji upisali su 12 pobjeda na uvodnih 14 kola sezone.

Sjajni Ćiro Imobile nastavio je fenomenalan golgeterski niz ove sezone u Seriji A, te sa današnja dva gola protiv Udinezeao stigao do 17. ovogosezonskog pogotka.

Lacio je uknjižio novu, šestu uzastopnu pobjedu, a meč na "Olimpiku" završen je rezultatom 3:0.

Imobile je već u devetom minutu "načeo" mrežu Udinezea, i to nakon asistencije Sergeja Milinkovića-Savića, da bi drugi gol postigao nakon nešto više od pola sata igre, iz penala.

Još jedan kazneni udarac viđen je u finišu prvog dijela, a ovaj put Luiz Alberto bio je precizan sa "kreča", dok se u nastavku mreže nisu tresle.

Samo su Antonio Anđeliljo (Inter, 1958/59) i Feliće Borel (Juventus 1933/34) uspjeli postići 17 golova u manje od 14 mečeva u Seriji A tokom jedne sezone.

U duelu Parme i Milana nije bilo golova sve do 89. minuta, kada je trijumf gostima donio Teo Ernandez.