Zapamtite ovo ime: Debitant Turati "izludio" napadače Juventusa!

Iako je primio dva gola, 18-godišnji debitant na golu Sasuola Stefano Turati već u prvom nastupu u seniorskom fudbalu pokazao da se radi o izuzetno talentovanom čuvaru mreže.

Prvi meč u seniorskoj karijeri, i to kakav za Stefana Turatija, 18-godišnjeg golmana Sasuola.

Juventus nije uspio da savlada raspoloženog rivala, koji je prvi put u istoriji teren "Alijanc stadiona" napustio neporažen - 2:2 (1:1), ponajviše zahvaljujući fenomenalnim intervencijama čuvara mreže koji je tek u septembru proslavio punoljetstvo.

Iako je primio dva gola, debitant na golu gostiju već u prvom nastupu u seniorskom fudbalu pokazao da se radi o izuzetno talentovanom čuvaru mreže.

Emre Džan prvi je "zagrijao" prste Turatija, a gosti su uspjeli odoljeti do 20. minuta, kada je lijepo sa distance pogodio Leonardo Bonući.

Ipak, samo dva minuta kasnije, prelijepim lob udarcem, Sasuolo je preko Žeremija Boge stigao do izjednačenja.

Filip Đuričić bio je starter u timu Sasuola i na terenu je proveo 72 minuta, dok je na drugoj strani Miralem Pjanić odigrao cijeli susret.

Katastrofalna reakcija De Lihta na početku nastavka prethodila je iznenađujućem vođstvu gostiju. Praktično je fudbaler Juventusa predao loptu direktno u noge Frančeska Kaputa, uslijedila je i veoma loša reakcija Đanluiđija Bufona i lopta mu je završila iza leđa.

Sjajno je zatim Turati "skinuo" šut Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca, a zatim u Gonzala Iguaina.

Samo što je ušao u igru, Paolo Dibala napravio je pometnju u kaznenom prostoru Sasuola, Filipo Romanja skrivio je jedanaesterac, a Ronaldo rutinski pogodio za 2:2.

Današnji meč bio je duel najstarijeg (Bufon, 41) i najmađeg (Turati, 18) golmana Serije A, a razlika među njima dvojicom je čak 23 godine.

Precizan šut Dibala u 73. uz pomoć prečke odbranio je Turati, da bi u samom finišu pokušao i Aron Ramzi, tokom potpune ofanzive "stare dame", koja ipak nije urodila plodom.

Ostalo je 2:2, a remiju u Torinu sigurno su se najviše obradovali u taboru Intera, koji će eventualnim današnjim trijumfom na "Meaci" protiv SPAL-a (15 časova) imati priliku da od Juventusa preuzme lidersku poziciju Serije A.