Oni su Liverpulov rival za titulu: Vardi vuče, Lester sve dalje beži Sitiju

Dan posle derbija Mančestera, "lisice" maksimalno iskoristile kiks branioca titule. Nije potrebno naglašavati ko je ponovo bio u prvom planu.

Nema kraja Lesterovoj seriji pobeda.

Ekipa Brendana Rodžersa ostvarila je istorijski, deveti trijumf u nizu i stvorila izgled tabele kakav je malo ko očekivao uoči sezone:

Aston vila - Lester 1:4 (1:2)

Neverovatni Džejmi Vardi otvorio je i zatvorio seriju golova u Birmingemu, gde su "lisice" ovog popodneva pobegle trećeplasiranom Mančester sitiju čak šest poena.

Spektakularni napadač predriblao je i golmana i čuvara u 20. minutu da postavi 0:1, a 15 minuta pre kraja je rutinski iskoristio zicer sa golmanom domaćih Tomom Hitonom da postavi konačnih 1:4 i da poboljša sjajan statistički podatak:

Od Rodžersovog dolaska na Lesterovu klupu u martu, Vardi je dao čak 25 golova, što je osam više od prvog sledećeg na toj listi. Takav učinak golgetera najbolja je posledica sjajnih igara čitavog tima, koji je i u nedelju pokazao zašto je najprijatnije iznenađenje Premijer lige.

Između Vardijevih golova, asistent Džejms Medison i strelac drugog pogotka Keleči Ihenačo demonstrirali su u 41. minutu u dva poteza zašto su takođe stubovi moćnog, Rodžersovog Lestera. Njihovom akcijom gosti su na Vila parku poveli 2:0, posle kojih je domaćin samo nakratko reagovao, golom odličnog veziste Džeka Griliša u nadoknadi prvog dela meča, za 1:2.

Da ne bude drame veoma brzo se pobrinuo iskusni štoper Džoni Evans, golom glavom u 49. minutu za 1:3, na perfektan Medisonov centaršut iz kornera.

Tim pogotkom, kao i opisanim Vardijem golom za konačnih 1:4, zaokružena je još jedna blistava partija Lestera, koji za sobom ima osam premijerligaških pobeda, a Vardi je sa bar po golom učestvovao u svakom od tih uspeha.