Đuričićeva asistencija iz snova i pogodak ipak nedovoljni za pad Kaljarija!

Srpski reprezentativac umalo zaustavio fantastičan niz ekipe sa Sardinije...

Fudbaleri Kaljarija su hit ove jeseni u Seriji A sa čak 13 uzastopnih utakmica bez poraza iako su bili na korak od neuspjeha na gostovanju Sasuolu.

SASUOLO - KALJARI 2:2 (2:0)

Filip Đuričić bio je centralna figura na "Mapei" stadionu u Ređo Emiliji!

Namjestio je prvi pogodak u šestom minutu Domeniku Berardiju i to na impresivan način: Pretrčao je gotovo cijeli teren i predriblao sve igrače Kaljarija, da bi potom u 36. minutu i sam zatresao mrežu brazilskog golmana Rafaela.

Reprezentativac Srbije je ove sezone postigao tri pogotka, ali njegova sjajna nedjeljna partija ipak nije bila dovoljna za petu pobjedu Sasuola, koji je u 51. minutu smanjio golom Žoaa Pedra.

Brazilac je tako postao tek drugi fudbaler Kaljarija u istoriji kluba koji je u prvih 15 mečeva postigao 10 golova, što je još pošlo za nogom legendarnom Luiđiju Rivi u sezonama 1968/69 i 1973/74.

Za produžetak fantastične serije na 13 meleva bez poraza Kaljarija, postarao se u 90. minutu rezervista Danijele Ragacu, pogodivši bliži ugao gola Stefana Turatija - 2:2.

Za razliku od Đuričića, razloga za slavlje nisu imali njegovi sunarodnici iz Fiorentine Nikola Milenković i Dušan Vlahović, koji su poraženi na gostovanju u Torinu (2:1). Bio je to četvrti uzastopni a ukupno sedmi poraz "viola" u sezoni.

"Bikovi" su poveli u 22. minutu nakon što je Kristijan Ansaldi probio po lijevoj strani i centrirao na peterac, a Simone Zaza između dvojice defanzivaca Fiorentine glavom poslao loptu u mrežu za svoju treću "recku" - 1:0.

Torino je šestu pobjedu u sezoni "ovjerio" u 72. minutu kada je Ansaldi istrčao kontranapad, "izlomio kičmu" svojim čuvarima i sa ivice kaznenog prostora pogodio sami ugao gola Bartolomeja Dragovskog - 2:0.

Do kraja su gosti uspjeli samo da u sudijskoj nadoknadi postignu počasni pogodak preko Martina Kaseresa, ali to vjerovatno neće spasiti posao treneru "ljubičastih" Vinćencu Monteli.

Poslije šest vezanih poraza, pobjedu je zabilježila i Breša na gostovanju SPAL-u (0:1) u derbiju začelja, a čovjek odluke bio je Mario Baloteli, koji je domaćinu prepustio "fenjerašku" poziciju na tabeli.