"Koltovi" bez municije za "vukove": Volfsburg do pobjede u 91. minutu!

"Vukovi" u sudijskoj nadoknadi stigli do pobjede nad Borusijom Menhengladbah i spriječili je da se vrati na lidersku poziciju u šampionatu Njemačke...

Eliminacija iz Lige Evrope nakon šokantnog poraza od Bašakšehira u Menhengladbahu (1:2), uticala je na lidera Bundeslige, koji će poslije 15. kola gledati u leđa novom kolovođi prvenstva RB Lajpcigu.

"Koltovima" je trebala pobjeda u Volfsburgu da opet preskoče izabranike Julijana Nagelsmana, koji su u subotu upisali jubilarni 10. trijumf ove sezone u Dizeldorfu (0:3), ali s obzirom da Borusija nije slavila u gostima kod "vukova" punih 16 godina, ta tradicija je nastavljena i u nedjelju.

Gosti su bili na korak od više srećnog nego spretnog remija, ali je Volfsburg ipak stigao do sva tri boda u sudijskoj nadoknadi zahvaljujući majstorskom volej udarcu Maksa Arnolda.

VOLFSBURG - BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:1 (1:1)

Odmah na startu, Volfsburg je pokazao gostima da im neće biti lako na "Folksvagen Areni" pošto je već u petom minutu Žoao Viktor Santos Sa uzdrmao lijevu stativu gola Jana Zomera.

"Vukovi" su do prednosti došli u 13. minutu nakon što je Žerom Rusiljon sjajno probio po lijevoj strani i uputio povratnu loptu, a na nju iz prve u gornji ugao pogodio Ksaver Šlager i upisao svoj prvenac ove sezone u Bundesligi - 1:0.

Međutim, samo dva minuta "koltovima" je trebalo da izjednače.

Prodor po desnoj strani Alesane Plea i centaršut dijagonala na drugu stativu, iz "prve" je Švajcarac Bril Embolo sproveo loptu u malu mrežu - 1:1.

Izabranici Marka Rozea su u nastavku probali da naprave preokret koji bi ih vratio na lidersku poziciju, međutim, šanse koje su stvorili nisu uspjeli da realizuju Embole i Plea, odnosno njihove udarce je odbranio golman domaćina Koen Kastels.

I njegov kolega na drugoj strani Jan Zomer imao je dosta posla u drugom poluvremenu, a najbliži pogotku Volfsburg je bio u 60. minutu kada je golman "koltova" praktično bio savladan poslije udarca glavom Kevina Mbabua.

Međutim, ponovo je lijeva stativa spasila Borusiju, ali ni okvir gola niti odlični Zomer nisu ništa mogli nakon voleja Maksa Arnolda u 91. minutu.

Dubinska lopta u kazneni prostor, odbila je odbrana ekipe iz Menhengladbaha na ivicu kaznenog prostora, gdje je na volej sačekao Maks Arnold i majstorski pogodio mrežu - 2:1.