"LuLa" utišala Napulj: Inter prekinuo crnu seriju pod Vezuvom!

Fantastični napadački dvojac Intera Romelu Lukaku i Lautaro Martinez nastavili teror u Seriji A...

Inter ima kapacitet za "skudeto"! Ili barem za ozbiljnu trku sa Juventusom!

Ako je dosad bilo skeptičnih, sve sumnje su raspršene večeras na "San Paolu", gdje od oktobra 1997. godine, milanski tim nije zabilježio pobjedu već samo četiri remija i čak devet poraza.

NAPOLI - INTER 1:3 (1:2)

Tim Antonija Kontea se prekidom ove crne serije duge 22 godine pod Vezuvom vratio na lidersku poziciju na tabeli Serije A, koju je na kratko preuzeo Juventus ubjedljivom pobjedom nad Kaljarijem (4:0), a kao i mnogo puta ove sezone, najzaslužniji za to bio je ubitačni dvojac milanskog kluba - LuLa (Romelu Lukaku i Lautaro Martinez), koji su zajedno postigli 23 gola u Seriji A. Belgijski napadač je večeras postigao dva, a Argentinac jedan gol za 14. trijumf u sezoni!

Lukaku je već u 14. minutu doveo goste u vođstvo nakon brzog kontranapada i odličnog udarca, koji je uz pomoć stative završio iza leđa Aleksa Mereta - 0:1.

Napoli je preko Arkadijuša Milika pogodio mrežu Samira Handanovića u 25. minutu, ali je pogodak poništen nakon što se Hoze Kaljehon sudario sa golmanom Intera a arbitar dosudio prekršaj.

Potom je na scenu stupio golman Napolija Aleks Meret koji je dva puta sjajno intervenisao spasivši Napolitance poslije udaraca Matijasa Vesina glavom i Lautara Martineza nogom, da bi potom katastrofalno pogriješio u 35. minutu.

Iskosa sa same ivice kaznenog prostora Lukaku je poprilično slabo šutirao, a lopta je bukvalno kroz ruke Mereta završila u mreži - 0:2.

Iako su bili u nokdaunu, izabranici Đenara Gatuza su uzvratili i smanjili rezultat poslije samo šest minuta.

Pjotr Zjelinski je uputio dijagonalu na drugu stativu, Kaljehon je izbjegao ofsajd i vratio u peterac, a tamo je pod prečku smjestio Arkadijuš Milik - 1:2.

Gatuzov tim je u nastavku probao da stigne do izjednačenja, međutim, ponovo je u 62. minutu kobna bila jedna greška njegove odbrane.

Defanzivac Napolija Konstatinos Manolas je loše reagovao na centaršut i praktično primirio loptu za Lautara, kojem je samo preostalo da je ubaci u mrežu i zabilježi svoju devetu recku - 1:3.

Od tog trenutka bilo je jasno da će gosti uspjeti da produže niz na 14 gostujućih mečeva bez poraza iako je Napoli imao još nekoliko šansi. Čak je i kapiten Lorenco Insinje pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Posljednji put u gostima, Inter je poražen u maju prošle godine i to upravo u Napulju (4:1), koji je večeras uknjižio šesti poraz u sezoni.