"Staroj dami" dovoljno 10 minuta za vrh tabele na polovini prvenstva

Derbi u Rimu obilježile dvije teške povrede, ali i povratak vladajućeg šampiona na tron.

Roma - Juventus 1:2 Serija A 19. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Paolo Bruno

Fudbaleri Juventusa u drugi dio prvenstva Serije A ući će sa liderske pozicije, nakon što su večeras u Rimu salvadali Romu 2:1 (2:0), u derbiju 19. kola.

Za samo deset minuta, postigli su dva brza gola na "Olimpiku", a sve što su domaći uspjeli da urade je počasni pogodak sa "bijele tačke", kojim su vratili neizvjesnost do kraja susreta, ali nisu imali snage da dođu barem do boda.

Već u trećem minutu susreta, Merih Demiral iskoristio je nepažnju odbrane domaćih te doveo "bjankonere" u vođstvo, koje je sedam minuta kasnije poduplao Kristijano Ronaldo.

Portugalac je precizno izveo kazneni udarac, nakon što je Žordan Veretu izgubio loptu, te zatim skrivio jedanaesterac.

U prvom poluvremenu, u kojem je arbitar Marko Gvida pokazao čak šest žutih kartona, viđene su i dvije teške povrede.

Prvo je u ranoj fazi susreta Juventus ostao bez strijelca vodećeg gola Demirala, da bi nakon nekih pola sata van igre morao i Romin Nikolo Zaniolo. Obojica su sa bolnim grimasama i suzama na licu napustila teren, a čini se da su u pitanju veoma ozbiljne povrede koljena.

Nastavak je donio inicijativu Rome, a kako to obično biva nakon što steknu prednost, fudbaleri u crno-bijelim dresovima "stali su na loptu", držali rivala na odstojanju, te nastojali da što prije potroše preostalo vrijeme.

Veliku šansu za gol nakon 20-ak minuta igre u drugom poluvremenu domaći su imali prvo preko Edina Džeke, koji je pogodio stativu, da bi zatim zatim šut Čengiza Undera dva puta izblokirao Aleks Sandro.

Ipak, Brazilac je kod druge intervencije igrao rukom, a Gvida nakon konsultacije sa VAR sobom odlučio da pokaže na "kreč". Veoma siguran sa 11 metara bio je Dijego Peroti i prepolovio prednost "stare dame".

Izvor: Guliver/Getty Images/Paolo Bruno

Mogli su gosti sve riješiti u 80. minutu. Krenuli su u kontru tri na dva, Gonzalo Iguain je pogodio cilj, ali je gol poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Ipak, ispostavilo se da je furioznih deset minuta sa otvaranja meča bilo dovoljno timu Mauricija Sarija da zabilježi veoma važan trijumf i preuzme lidersku poziciju od Intera, koji je juče remizirao na "Meaci" sa Atalantom 1:1.

S druge strane, Roma je izuzetno loše otvorila 2020. godina, sa dva domaća poraza od ekipa iz Torina, te je sebi zakomplikovala borbu za mjesta koja vode u Ligu šampiona.

ROMA: Pau Lopez, Florenci, Smoling, Manćini, Kolarov, Dijavara, Veretu (66. Kristante), Pelegrini (34. Under), Peroti (82. Kalinić), Zaniolo, Džeko.

JUVENTUS: Šćesni, Kvadrado, Demiral (19. De Liht), Bonući, Aleks Sandro, Rabio, Pjanić, Matuidi, Ramzi (70. Danilo), Dibala (69. Iguain), Ronaldo.

RONALDO U FORMI

Portugalac je od početka decembra prošle godine postigao devet pogodaka, što nikome od igrača iz Lige petice nije pošlo za rukom.