Nije u "vinklu": Bizaran razlog za odlaganje početka utakmice u Veroni

Nismo navikli da se ovakve stvari dešavaju u Italiji.

Početak utakmice Verona - Đenova pomjeren jer linije na terenu nisu prave Izvor: Guliver/Getty Images/Emilio Andreoli

Duel 19. kola Serije A između Verone i Đenove na stadionu "Mark’Antonio Bentegodi" bio je zakazan za 18 časova, ali je meč počeo 15 minuta kasnije.

Razlog je pomalo bizaran, bar za fudbalske prilike u Italiji.

Naime, redovna inspekcija terena održana je uoči početka utakmice, te je utvrđeno da linije na terenu nisu potpuno ravne!

Izvor: Guliver/Getty Images/Emilio Andreoli

Zato je odlučeno da se domaćem osoblju da rok od 15 minuta, kako bi linije doveli u red.

Zaista neuobičajena situacija za jednu od Liga petice u 2020. godini.

Nakon što su problemi na terenu riješeni, domaći navijači vidjeli su pobjedu svog tima rezultatom 2:1, i to nakon preokreta.

Antonio Sanabrija doveo je goste u vođstvo, a tokom proslave pogotka razbio je arkadu, pa je morao na "krpljenje".

To nije bio jedini problem za Đenovljane, koji nisu uspjeli da sačuvaju prednost.

U nastavku su "heleni" za desetak minuta stigli do preokreta. Valerio Vere donio je domaćinu izjednačenje iz jedanaesterca, da bi Matija Zakanji prvim ovosezonskim golom osigurao slavlje svom timu.

Sve rezultate do sada odigranih utakmica 19. kola Serije A pogledajte OVDJE.