Milan rutinski apsolvirao SPAL, nesuđeni junak povrijedio Tomovića

''Rosoneri'' bez problema izborili nastup u četvrtfinalnoj fazi Kupa. Nenada Tomovića u 65. minutu povrijedio Ante Rebić, čije tri asistencije domaći nisu pretvorili u pogodak.

Kopa Italija Milan SPAL 3 0 Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Prvi put u tekućoj sezoni, ekipa Milana je spojila tri meča bez primljenog pogotka.

Nakon remija sa Sampdorijom (0:0) na debiju Zlatana Ibrahimovića, tim Stefana Piolija je prvo savladao Kaljari (0:2), a večeras i "fenjeraša" u Seriji A u osmini finala Kupa Italije:

MILAN – SPAL 3:0 (2:0)
/Pjontek 20, Kastiljeho 44, Ernandez 66/

Ko će izaći na četvrtfinalni megdan torinskim "bikovima" – bilo je praktično jasno već nakon prvog poluvremena.

U 20. minutu goste, za koje je cijeli meč odigrao Nenad Tomović, načeo je poljski internacionalac Krištof Pjontek, iskoristivši loše postavljenu ofsajd zamku odbrane SPAL-a nakon asistencije Ismaela Benasera.

Navijači "rosonera" mogli su i nešto ranije da se raduju pogotku svog tima, odnosno u 17. minutu, ali je Samu Kastiljeho oklijevao sa udarcem poslije idealnog pasa Ante Rebića pa je ta šansa propala, kao i još dvije koje je Hrvat pripremio Pjonteku tokom drugog poluvremena.

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Rebić je i sam propustio dvije prilike za postizanje gola, a u prvom planu je bio i polovinom drugog poluvremena, kada je startovao na Tomovića, koji je nedugo potom svoje mjesto zbog posljedica nakon tog duela ustupio Bartošu Salomonu.

Gore pomenuti Kastiljeho, koji je ljetos stigao na "San Siro" iz redova "žute podmornice" nije, ipak, prokockao prvu narednu priliku koja mu se ukazala za postizanje debitanskog gola u takmičenjima na Apeninima.

Dogodilo se to pretposljednjem minutu prvog poluvremena.

U dosadašnjih devet nastupa u Seriji A, Kastiljeho nije imao tu sreću da zatrese mrežu nekog od rivala, ali zato jeste u premijernoj kup-utakmici Milana u ovoj sezoni.

Sve je za pogodak pripremio Pjontek, uposlivši svog saigrača na desnoj strani koji je imao dovoljno vremena da se namjesti, te je sjajnim udarcem pogodio gornji desni ugao gostujućeg gola za sigurnu prednost, koju je do kraja meča za još jedan gol uvećao Teo Ernandez odličnim