Lester nema kapacitet, ne pomaže čak ni penal

Fudbaleri Lestera nisu uspeli da savladaju Barnli u 23. kolu Premijer lige.

Barnli - Lester 2:1 Premijer liga 23. kolo Izvor: Getty Images/Alex Livesey, Alex Livesey/Getty Images Europe

Dok čekamo derbi Premijer lige i meč između dva najveća engleska kluba, na terenu su bili Barnli i Lester. Ekipa Brendana Rodžersa je imala priliku da se bodovno poravna sa Mančester sitijem, ali su ostali praznih šaka.

Počele su da posustaju ''Lisice'', a iskusna ekipa Šona Dajša je znala kako da koristi ono što joj je poklonjeno. Nakon što su gubili na poluvremenu, uspeli su da preokrenu rezultat u nastavku meča.

BARNLI - LESTER 2:1 (0:1)

Kukaće u Lesteru za propuštenom šansom sa ovog meča. Imali su prednost, imali su prilike da je uvećaju, ali je na kraju Barnli osvojio ceo plen. Tako se nastavlja veoma neuspešan vikend za timove iz vrha tabele, pošto je Mančester siti remizirao, a Čelsi upisao poraz.

Mladi Barns je doveo Rodžersovu ekipu do prednosti, nakon što je sjajno povukao kontru. Nakon što je Barnli izgubio loptu na centru, Vardi je odvukao svog igrača, a mladi krilni fudbaler probio skroz do gola, za prvi pogodak na susretu.

Izjednačio je Barnli preko Vuda nakon desetak minuta nastavka, ali je i tada Lester bio favorit za pobedu. Posebno kada je u 68. minutu susreta dosuđen kazneni udarac. Džejmi Vardi je namestio loptu na belu tačku, ali je Nik Poup pročitao nameru napadača.

Potpuni preokret je usledio u 79. minutu susreta, pošto je Vestvud kaznio lošu intervenciju Evansa. Fudbaleri Barnlija su
prekinuli neugodan niz poraza i uspeli da se udalje od opasne zone.