Debakl Željezničara u posljednjem kontrolnom meču u Antaliji (FOTO)

Ukrajinska Zorja očitala lekciju izabranicima Amara Osima.

Željezničar - Zorja 0:4 prijateljska utakmica u Antaliji 2020. Izvor: Promo/www.fkzeljeznicar.ba/Armin Herić

U posljednjoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji, fudbaleri sarajevskog Željezničara doživjeli su ubjedljiv poraz od ukrajinske Zorje 0:4 (0:3).

Već u prvom poluvremenu trećeplasirani tim prvenstva Ukrajine očitao je pravu lekciju izabranicima Amara Osima postigavši tri gola, dok se u nastavku još jednom zatresla mreža sarajevskih "plavih".

Terenska inicijativa fudbalera Zorje krunisana je u 23. minutu kada je gol za vođstvo postigao Komčenovski, da bi Kočergin samo šest minuta kasnije povisio na 2:0.

Željezničar je igrao u sastavu: Erić - Stevanović, Kosorić (85. Ikić), Jovanović, Stanić - Alispahić, Sadiković - Zajmović (63. Subašić), Štilić, Mujezinović (72. Veselinović) - Lendrić.

Ljednjev je pet minuta prije odlaska na odmor postigao i treći gol za Ukrajince, da bi konačnih 4:0 svojim drugim golom, u 62. minutu, postavio Kočergin.

Željezničar će po povratku u BiH odigrati i generalnu probu pred nastavak takmičenja u Premijer ligi BiH. Rival Sarajlijama u subotu u Međugorju biće mostarski Zrinjski.