Zubizareta, Raul, pa Hoakin: Gol legende na žurci u petak uveče!

Kolo Primere počelo je sjajnom utakmicom u Sevilji.

Hoakin-Betis-3-3 Izvor: Guliver, Fran Santiago/Getty Images Europe

Hoakin je odavno legendarni fudbaler u Španiji, a večeras je dobio još jednu potvrdu za to.

U svom 542. utakmici u Primeri, krilni napadač koji je postao senior krajem prošlog veka postigao je jedan od šest golova. Pogodio je za preokret i za 3:2 svog Betisa, ali to nije bilo dovoljno za pobedu:

Betis - Majorka 3:3 (2:2)
/Kanales 19'p, Fekir 35'p, Hoakin 48' - Kućo 16', Budimir 27', Kubo 70'/

Čuveni Hoakin (38), koji je 51 put igrao za špansku reprezentaciju, oslobodio se čuvara na levoj strani kaznenog prostora i lepim udarcem po zemlji savladao veterana na golu gostiju Manola Rejnu (34).

Tako je u 48. minutu zaokružio preokret svog tima, koji je prethodno dva puta izjednačio iz penala, golovima nekadašnjeg talenta Reala Serhija Kanalesa i nekadašnje zvezde Liona, Nabila Fekira, koji je za mnoge iznenadno prošle godine stigao iz Liona.

Ipak, taj Hoakinov potez nije bio dovoljan za pobedu, jer je hrvatski napadač Ante Budumir bio razigran.

Momak iz Zenice pogodio je u 27. minutu iz peterca za 1:2, a onda je u 70. dodao loptu Japancu Takefuši Kubu, koji je pogodio za konačnih 3:3 i za definitivnu podelu bodova na stadionu "Benito Viljaramin".

Izvor: Guliver, Aitor Alcalde/Getty Images Europe

Betis je bio blizu, ali ipak nije pobedio ni u šestoj uzastopnoj utakmici. U tom nizu ostvario je tri remija, uz tri poraza. Sa druge strane, Majorka je u ovoj i prethodnoj utakmici (1:0 protiv Alavesa) sabrala važna četiri poena u borbi za opstanak.

Osim po uzbudljivom remiju ta dva tima, večerašnji meč ostaće upamćen i po novom Hoakinovom koraku ka "večnosti" na tabeli igrača sa najvećim brojem odigranih utakmica u Primeri.