Lukić "uništio" snove Rudar Prijedora, Krupa nadomak Premijer lige BiH!

Prvi strijelac lige i najbolje ocijenjeni igrač prvog dijela prvenstva sam presudio Prijedorčanima.

Krupa - Rudar Prijedor 2:0 Prva liga RS 15. kolo Izvor: FK Krupa/Nikolina Vidović

Krupa krupnim koracima gazi ka Premijer ligi BiH!

U prvom proljećnom kolu, derbiju 15. runde, ujedno i jednoj od najvažnijih utakmica u dosadašnjem dijelu sezone, Krupa je obradovala svoje navijače trijumfom nad prvim pratiocem Rudar Prijedorom 2:0 (0:0), a oba gola, kojim je tim Zorana Marića stekao ogromnih 11 bodova prednosti, postigao je najbolji strijelac lige Jovo Lukić.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a onda se mreža gostiju zatresla u uvodnim minutima nastavka.

Lukić je prednost svom timu osigurao 11. golom u sezoni, da bi dvadesetak minuta kasnije na svoj konto upisao i 12. recku.

Slavlje u kanjonu Vrbasa već tada moglo je da počne, s obzirom da su Krupljani na pravom putu ka povratku u bh. elitu.

Izvor: FK Krupa/Nikolina Vidović

Na ostalim susretima gosti su bili uspješniji.

Jedinstvo i Kozara odigrali su 1:1, dok je identičnim rezultatom okončan dvoboj Željezničara i Slavije. Domaći su poveli golom Aleksandra Petrovića, ali je Japanac Kebin Kentaro Rajbhandari osigurao bod "sokolovima" u finišu meča.

Istovremeno, za Alfa Modriču debitovao je Kenta Hara, i odmah se upisao u strijelce. On je u igru ušao u 76. minutu umjesto dvostrukog strijelca Ognjena Obradova, zimskog pojačanja Modričana, koji je preokrenuo rezultat u korist gostiju.

Japanac je u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 1:3, za jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu.