Barsin učenik zbacio Real sa vrha Primere: Betisova noć za pamćenje!

Autori mondo.rs Autori Nebojša Marković

Sjajna utakmica na "Benito Viljamarinu" donela novu promenu na vrhu španskog prvenstva.

Betis - Real Madrid 2:1 Primera 27. kolo Izvor: MIGUEL MORENATTI/AP, Tanjug/AP/Miguel Morenatti

Barsino dete je Realu došlo glave! Madriđani su na nezgodno gostovanje u Sevilju stigli željni povratka na čelo Primere, ali su na kraju bez njega ostali. Betis je stigao do trijumfa!

BETIS - REAL MADRID 2:1 (1:1)
/Sidnej 40, Teljo 82 - Benzema pen. 45+3/

Barselona se u subotu uveče mnogo mučila protiv Real Sosijedada, a slično je bilo i sa njihovim najvećim rivalom 24 sata kasnije. Ipak, za razliku od aktuelnog šampiona, Real nije uspeo da upiše pobedu.

Štaviše! Nisu uspeli da stignu ni do boda, jer je Betis na "Benito Viljamarinu" uspeo da pokaže uobičajenu strast s kojom igra pred svojim navijačima. Nadahnuti imenom protivnika, ali i svojim umećem, "zeleno-beli" su od početka mučili goste i na kraju uspeli da ih slome.

Sidnej je doneo vođstvo u 40. minutu meča posle lepog napada, ali kada je Karim Benzema u 48. minutu prvog poluvremena uspeo da izjednači sa penala, mnogi su se plašili da će to "slomiti" Betis.

Primljen pogodak tik pred odlazak na odmor trebalo je da da vetar u leđa gostima, međutim, desilo se obrnuto.

Izvor: MIGUEL MORENATTI/AP, Tanjug/AP/Miguel Morenatti

Na početku drugog dela igre, Hoakin je po ko zna koji put mogao da bude heroj Betisa. Uspeo je da posle odličnog napada zaobiđe Kurtou, ali je onda iz tesnog ugla slabijom levom nogom slabo šutirao i lopta čak nije ni išla u okvir (delimično) praznog gola.

Opet nema Jovića

Ni ovoga puta u protokolu Real Madrida nije bilo Luke Jovića, jer je na klupi prednost u odnosu na njega dobio Marijano Dijas.

Izvukao se Real u toj situaciji, ali ne i u onoj iz 82. minuta, kada je Kristijan Teljo, momak ponikao u Barseloninoj "La Masiji" uspeo da matira Tiba Kurtou.

Loren Moron je "ukrao" loptu na sredini terena i odmah pasom unapred stvorio vrlo opasnu priliku, a Teljo je ostao smiren do kraja i lepo pogodio pored belgijskog golmana.

Nastavljao je Real da napada, imao prečku Mendija, odličan pokušaj Benzeme u 95. minutu, ali nisu bili dovoljno precizni u tim situacijama.

Real je ovim porazom ostao na drugom mestu Primere, sa bodom zaostatka u odnosu na Barselonu.

Porazom su praktično "izbrisali" trijumf u "klasiku" prošlog vikenda i sada će na 11 kola do kraja ponovo oni biti "lovci".