Krupan korak Juventusa ka novoj tituli, u najtužnijem "Derbiju Italije"

Mučno je bilo gledati veliki derbi Serije A, u kojem je "stara dama" bila dominantna, te udaljila Inter od borbe za "skudeto".

Juventus - Inter 2:0 Derbi Italije Serija A 26. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino

Juventus je u velikom derbiju Serije A golovima Arona Ramzija i Paola Dibale slavio protiv Intera 2:0 (0:0), a meč je odigran u sablasnoj atmosferi, pred praznim tribinama "Alijanc" stadiona.

Naravno, uzrok je poznat, strah od koronavirusa, zbog kojeg je donesena odluka da se sve utakmice u Italiji igraju bez prisustva gledalaca.

Iako je Kristijano Ronaldo pred početak meča pokušao da "digne atmosferu", specifično i neuobičajeno stanje kao da je "ubilo" želju za igrom u prvom poluvremenu.

Pred početak susreta igrači se čak nisu ni rukovali, a kako je to izgledalo u Torinu, pogledajte u videu ispod.

Igrači domaćih kao da su se u nastavku privikli na aktuelnu situaciju, dok gostima ništa nije polazilo od ruke.

Proigrali su fudbaleri "stare dame" u drugih 45 minuta, postigli dva gola, te napravili krupan korak ka novoj, devetoj uzastopnoj tituli. Istovremeno, udaljili su "nerazure" od borbe za "skudeto", koji sada zaostaju čak devet bodova za "bjankonerima", istina uz meč manje.

RONALDO BEZ REKORDA

Kristijano Ronaldo nije se upisao u strijelce i u 12. uzastopnom meču, te tako nije uspio da obori rekord. Do večeras je bio izjednačen sa Gabrijelom Batistutom i Fabiom Kvaljarelom, koji su protivničke mreže pogađali na 11 uzastopnih susreta, baš kao i Portugalac.

Nije Inter djelovao kao ekipa koja se bori za sami vrh. Juventus je bio mnogo konkretniji, želio više pobjedu i na kraju zasluženo stigao do nje.

Iako je u prvom poluvremenu bilo nekih prilika, prije svega pred golom gostiju, na odmor se otišlo netaknutih mreža, dok je u drugom dijelu viđena potpuna dominacija Torineza.

Izvor: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino

Kada je Aron Ramzi u 54. minutu probio bedem pred golom Samira Handanovića, sve je krenulo u korist Juventusa.

Paolo Dibala zatim je u 67. minutu napravio pravi "dar-mar" u šesnaestercu gostiju i iz veoma teške pozicije sjajno pogodio za 2:0, te je tada bilo jasno da povratka za tim Antonija Kontea nema.

Tek nakon dva primljena gola, probudili su se i gosti, ali svi njihovi napori nisu bili dovoljni bar za počasni pogodak.

Juventus se trijumfom u "Derbiju Italije" vratio na lidersku poziciju, te sada ima bod prednosti ispred Lacija.

JUVENTUS: Šćesni, Kvadrado, De Liht, Bonući, Aleks Sandro (78. De Šiljo), Ramzi, Bentankur, Matuidi, Daglas Kosta (59. Dibala), Iguain (80. Bernardeski), Ronaldo.

INTER: Handanović, Škrinjar, De Fraj, Bastoni, Kandreva (74. Galjardini), Vesino, Brozović, Barela (59. Eriksen), Jang, Lukaku (77. Sančez), Lautaro Martinez.

BROJKE

174 derbija u Seriji A - 84 pobjede Juventusa, 44 remija, 46 pobjeda Intera, gol-razlika 251:201.